www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Partituri Simple Si Banale Pentru Pian ...


Guest szekely
 Share

Recommended Posts

Guest szekely

Doresc sa invat sa combin mai bine mana dreapta cu aia stanga la pian ... daca aveti vreo carte cu partituri for beginers ... ati compus voi vreo melodie , aveti vreo partitura usoara ... eventual melodii din carti ... sau orice chestii banale gen marsuri , mazurce si orice chestie simpla ... si polifonica ... cu mana stanga si dreapta .. sa nu trebuiasca sa fac formula pe pian .. genu de cantece care le canti la prima vedere ... daca aveti careva va rog mult datimile .... ma puteti contacta pe id de mess sau le puteti pune aici sau imi puteti da link de unde sa cobor ... sau site cu multe partituri ...

 

ps: am cautat pe google... si pe alte pagini ... da faza e ca daca nu stii ce melodie in concret sa cauti nu gasesc nimic...

Multumesc RGC

 

 

Szekely Alexandru Andrei

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/user/UnclassicalPiano

Ca sa inveti melodii, vezi ca ai in Guitar Pro optiune sa-ti arate melodia pe niste clape.

Cu doua maini mai poti canta Hotel Cismigiu, sunt niste acorduri de baza pe care mai vin din cand in cand inflorituri. Vezi ca am pus de nu stiu cate ori tabul pe aici din greseala :)

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

Recomand Mikrocosmos al lui Bella Bartok. O suita de cantece scrise pentru fiu-su, care te iau de la 0 pana la 100+.

Daca nu gasesti pe torentzi, da un PM si iti trimit io diseara partiturile;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.