www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inlocuitor Gretsch Bst1000


mateiepure
 Share

Recommended Posts

Salutare,

Sunt in cautarea unei chitare buna de facut ritm pe ea... Vreau o chitara cu sunetul cald si totusi destul de plinut... Totusi vreau sunetul sa fie ceva mai moale decat la Gibson SG sau LP...

O chitara care mi-a placut foarte mult a fost a fost Gretsch BST1000 ... o chitara facuta prin anii '80

...

Alte 2 chitari care mi-au placut sunt PRS Mira si Sterla...

Toate aceste 3 chitari sunt foarte scumpe, in niciun caz pt. bugetul meu, asa ca ma gandesc ca poate aveti voi in cap o chitara pana in 600 de euro cu un sunet asemanator... Folosesc efecte de overdrive distorsion ( uneori combinate ) chorus flanger si alte chestii deci sunetul ajunge sa fie umplut si destul de dur asa ca nevrand un sunet prea hard am nevoie de o chitara care sa-l inmoaie...

Daca ati dat de asa ceva sa ma anuntati si pe mine...

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de raspuns :) ...

E o idee demna de luat in considerare ( chitara m600 e foarte buna si suna exact cum trebuie ca sunet )... m-ar interesa si ceva cu un aspect mai vintage. Si eventual sa imi explicati si mie cum se poate face ca in video-ul din primul post sa canti cu vocea in chitara si sa se auda...

Merci din nou de raspuns!

Edited by motty
Link to comment
Share on other sites

Revin cu o intrebare... Firebird-ul Epiphone oare e potrivit?

 

se mai gaseste epiphone firebird undeva? Epi firebird VII era criminalaaa...dar nu se mai face,sper sa o reediteze cat de curand.

Macar un Epiphone Firebird Studio stie cineva de unde s-ar putea cumpara in romania.

Edited by andjar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.