www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator


Guest al3xmihai
 Share

Recommended Posts

Guest al3xmihai

am luat de curand o chitara electrica + un amp Ibanez IBZ10G.

am o intrebare legata de efecte, poate cineva sa puna o lista cu diverse efecte si cum sa le obtin ?

multumesc

Link to comment
Share on other sites

am luat de curand o chitara electrica + un amp Ibanez IBZ10G.

am o intrebare legata de efecte, poate cineva sa puna o lista cu diverse efecte si cum sa le obtin ?

multumesc

 

pai..ai 5 rotite..ce vrei sa ti se explice...ai volum, 3 pentru equlazer(se seteaza in functie de chitara,doze si preferinte deci nu poate cineva sa-ti dea o formula perfecta pentru asta) si overdrive care cred ca stii si tu destul de bine ce face...daca vrei efecte iti cumperi pedale sau procesor..o zi buna :)

Link to comment
Share on other sites

pai..ai 5 rotite..ce vrei sa ti se explice...ai volum, 3 pentru equlazer(se seteaza in functie de chitara,doze si preferinte deci nu poate cineva sa-ti dea o formula perfecta pentru asta) si overdrive care cred ca stii si tu destul de bine ce face...daca vrei efecte iti cumperi pedale sau procesor..o zi buna :)

 

eu am impresia ca baiatu' vroia altceva... :)

 

uite, ai aici cam tot ce te intereseaza despre efecte and stuff :) foloseste cu incredere internetu' :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.