www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal Liber, Caut Trupa.


M.S.
 Share

Recommended Posts

Sunt din Bucuresti, 23 de ani in cazul in care conteaza, am cateva zeci de concerte la activ si ceva experienta in studio (inregistrari), minimul de scule,  eventual sala de repetitii, caut o trupa care isi propune mai ales sa creeze piese si versuri proprii, agreez stilurile alternativ dar si funk sau punk, mai putin indie; printre formatiile preferate : Timpuri Noi, Cure, Alice in Chains, Soundgarden, Pixies, Morrisey, Ramones, Jamiroquai, Entombed (death'n'roll...). Pentru mai multe detalii ma puteti contacta la: id messenger: mateisidon sau 0730234422. 

Link to comment
Share on other sites

Salut. N-am trupa, dar caut o voce pt colaborare. Daca esti amabil, arunca te rog un ochi aici.

 

Salut. Am aruncat un ochi, suna destul de clasic piesa (grunge) ceea ce e bine in conceptia mea, mai este bine ca nu e foarte incarcata, imi place cum curge, mi se pare destul de...relaxanta pe strofa si cu atitudine pe refren. Mi se pare insa ca la refren prima parte (daca nu cumva e un pre-refren) nu e tocmai potrivita, a doua parte e mult mai buna, cea cu caderea.

 

Acum depinde ce vrei tu sa faci cu ideea pe care o ai, vrei o colaborare ca sa termini piesa si atat, adica pe cineva care sa faca o linie vocala pentru ea sau ai mai multe planuri, eventual mai multe idei cu care ai vrea sa faci mai mult decat sa incerci sa le finalizezi ?

Link to comment
Share on other sites

Eu sint chitarist de dormitor, dar am idei destule si ma pot ocupa si de partea orchestrala.

Insa ca sa termin piesele intr-un mod coerent mi-ar fi tare utila o voce, fiindca as putea sa

stabilesc un aranjament muzical intr-un stadiu mult mai timpuriu. In piesa respectiva eu am

facut o structura generica, daca tu o vezi altfel o putem lua cu copy/paste si rearanja dupa

nevoi.

 

Iar despre planuri... n-am ceva concret, insa cu siguranta n-am o limita superioara autoimpusa :)

Eu traiesc din cu totul altceva si ma ocup de chitara in masura timpului liber, insa imi place sa

tratez pasiunea cu seriozitate.

 

 

Ok, am inteles. Am ascultat si cealalta piesa pe care o aveai atasata la profil, o sa ma gandesc la propunerea ta, inclusiv la o linie de voce, poate fi un exercitiu benefic pentru mine si ceva folositor pentru tine. O sa iti dau un raspuns in cursul acestei saptamani.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Vreo piesa de pe http://www.myspace.com/downshtifter iti zice ceva?

Adica ai putea oare sa faci mai bine decat mine linia melodica pt voce ?

(Nici nu-i foarte greu dar vreau sa o formulez ca pe un "challenge" :) ) )

 

Daca da & da, da-mi si mie un semn plz la ym "csebe"

 

 

Din cele 3 piese pe care le-am ascultat mi-a placut a doua de pe pagina myspace, parca your king se numeste, ca si idee la chitara e destul de misto si cred ca poate iesi o piesa buna, dar are nevoie de o line de voce, vocea robotica de kraftwerk (mie asa mi s-a parut :) ) nu are ce sa faca pe acolo. Deci da & da in legatura cu intrebarea ta.

Edited by M.S.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.