www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Store Freeshipping Ptr. Romania


Recommended Posts

Salut tuturor! Sper ca am postat unde trebuie... Detin(de fapt acum 2 zile am vandut sculele) o electrica Squier Bullet si cu amp minuscul de 5 W Squier primite acum 2 ani cadou(mai am si o electroacustica Fender..asta-i alta mancare de peste.. vreau sa-mi cumpar o chitara Les Paul sau SG,pana in 1200 ROn.. preturile de pe Thomann mi se par ok, am si pe cineva care poate sa-mi aduca scule de acolo cu adaos 10%. Insa am gasit astazi un site(guitar store) din SUA cu freeshiping, o diversitate mult mai mare a chitarilor din zona 800-1400 Ron(bineinteles am convertit in lei).. ca sa n-o mai lungesc ,asta-i linku: http://www.theguitarfactory.com/ .eu unul n-am mai auzit de magazinul asta..ar fi perfect daca ar fi de incredere.. Va rog sa va dati cu parerea.. multumesc!

Edited by Petrucci e tare
Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu ma insel eu...dar jos de tot(unde sunt toate chestiile importante scrise marunt desigur) apare urmatoarea propozitie

 

"All free shipping offers are for UPS Ground within Continental US only on standard sized packages, Oversized packages not included."

 

Daca nu vrei sa incerci magazinele romanesti...eu raman la ideea de thomann.

 

Good luck :)

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu ma insel eu...dar jos de tot(unde sunt toate chestiile importante scrise marunt desigur) apare urmatoarea propozitie

 

"All free shipping offers are for UPS Ground within Continental US only on standard sized packages, Oversized packages not included."

 

Daca nu vrei sa incerci magazinele romanesti...eu raman la ideea de thomann.

 

Good luck :)

 

Desi e jenant,trebuie sa recunosc ca nu am inteles ce vor sa spuna (am fost un elev lenes, my bad) prin "All free shipping offers are for UPS Ground within Continental US only on standard sized packages, Oversized packages not included." ... mai ales 'UPS Ground within Continental US only'/ Imi explici, te rog, la ce se refera? Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

exact ce a scris si blitz. UPS e posta americana, care au o anumita acoperire in America.

 

Concluzia e, ei ti-o trimit gratis aproape oriunde in america..si atat.

 

aham..merci ....pai ideea e ca au un site de toata jena in cazul asta...ptr. ca eu am dat la produsul dorit 'add to cart'.>'checkout' si apoi te pun sa completezi un formular in care ,bineinteles,la country se ragaseste si Romania :) ... e o mare marlanie...

Link to comment
Share on other sites

exact ce a scris si blitz. UPS e posta americana, care au o anumita acoperire in America.

 

Concluzia e, ei ti-o trimit gratis aproape oriunde in america..si atat.

 

UPS nu este posta americana. USPS insa este.

 

Si daca n-ai ajuns sa citesti pana aici:

Q: Do you accept International orders?

A: Yes we do! For International Customers, please use the shopping cart provided on our site. When you are ready to begin the checkout procedure, please select your country from the list provided.

 

For orders shipping outside the continental US additional shipping fees apply. We will contact you after your order has been submitted with the exact shipping amount (You can also email us at info@theguitarfactory.com for availablitiy and shipping quotes).

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa iei ceva de pe Thomann.de, incearca aici. Aduc fara adaos. Tu vei suporta numai costul curierului rapid, in Romania.

 

Bafta!

 

 

recomand si eu pe baieti. miau venit 2 pachete de pe thoman. platesti doar curierul. pt bucuresti a fost ceva de genu 36 lei iar comanda a fost de 110 euro. nu am platit nimik avans ci doar cand a venit curierul cu marfa. toata stima pt biznisul lor!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

aham..merci ....pai ideea e ca au un site de toata jena in cazul asta...ptr. ca eu am dat la produsul dorit 'add to cart'.>'checkout' si apoi te pun sa completezi un formular in care ,bineinteles,la country se ragaseste si Romania :) ... e o mare marlanie...

Site-ul lor nu este deloc de toata jena, ce vina au ei ca nu stii tu sa citeshti sua nu esti atent? O mare marlanie este ca postezi tu aiurea, macar daca ai avea bunul simtz sa recunoshti ca ai greshit tu nu sa arunci cacatul la altzii in curte.

Link to comment
Share on other sites

Guest PaulMV1

"petrucci",

 

m-as mira sincer sa livreze cienva din SUA grati sin RO.

de costat trnasport la o chitar acu Fedex e undeva la 500 $, unii vanzatori au discount cand trimit...

vama e 3.90 % la chitari electrice, tva - 19 %

fa-ti un calcul

USPS - posta americana nu accepta unele pachet epentru RO- gen chitar aimpachetata....dar asta zic ei, de la alte persoane am inteles ca daca te tii tare iti iau pachetul si costa cam 100-140 $

la o chitara in intervalul de pret mentionat de tine nu prea merita stresul si banii suplimentari...

...parera mea.

 

spor!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.