www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nuage - Disco


Guest Art Live
 Share

Recommended Posts

Guest Art Live

Despre noi...ce sa zic..Noi suntem 6 (percutie - Atty,bass - Johnny,chitara - Filip,clape - Nicu,voce - Norica,sax - Mihai) si cantam disco:) Istoricul trupei nu cred ca incalzeste pe nimeni...asa ca o sa trec direct la subiect; sunt foarte curios ce feedback putem primi de la forumisti filo-rock..

 

Intrati pe www.nuage.ro daca vreti mai multe detalii legate de istoricul trupei si-al fiecaruia-n parte.Pun aici 2 piese,ca mostra...in asteptarea comentariilor

 

Sa ne auzim bine :)

NUAGE___Dance.mp3

NUAGE___Pe_Aripi_de_Fluture__nou.mp3

Edited by Art Live
Link to comment
Share on other sites

Guest Art Live
Suna bine de tot, nu cred ca am mai auzit asa stil de muzica in RO.

Din partea mea cat mai mult succes si felicitari pentru curajul de a incerca sa faceti ceva diferit.

 

:)

 

Edit: La mine nu au fost probleme cu player-ul (FF 3.5.2).

 

Intr-adevar,suntem primii (sper ca nu singuri..totusi) care am incercat sa initiem stilul Disco afro-american al anilor '70 (reactualizat,ca sound) la noi in tara.Trupe care sa cante cover-uri disco din perioada respectiva sunt destule..,dar care sa-si compuna piesele in stilul respectiv..-cu toata modestia de care pot da dovada-..n-am auzit nici eu.Unii au incercat sa ne numeasca speculanti...,ca am gasit o nisa unde putem fi primii dar credeti-ma ca nu asta e motivatia noastra..Pur si simplu suntem indragostiti de stil,de muzicalitatea lui.

Practic muzica Disco e varianta "comerciala" (colorata) a Jazz-ului...si cu asta cred ca am spus multe...

 

Ps. Piesele de-aici sunt inregistrate la 128kb si de aceea pot aparea probleme la auditia lor.Incercati sa le ascultati pe Mozilla sau Opera browser. Multzam :)

Edited by Art Live
Link to comment
Share on other sites

Guest Art Live

Apreciez faptul ca intrati..,ascultati..,downloadati...in schimb astept si comentarii...Ele ma intereseaza cel mai mult. Asadar...CURAJ :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.