www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert In Art Jazz Ba Da, Ba Nu, Ba Nu, Ba Da


cyfer
 Share

Business muzical  

21 members have voted

  1. 1. Mai lucram cu patronii de club care ne-au tras clapa?

    • Da
      0
    • Nu
      13
    • Poate
      8


Recommended Posts

Pai cum sa-l intrebam pe Tomaselli, e pe forum? Povesteste-ne tu mai bine. ..

 

Este mai bine ca despre acest subiect sa discutam...separat de forum! Dar Tomaselli a fost eroul acestei intamplari si tocmai de aceea luati legatura cu el...in particular! Nu de alta, dar s-ar face afirmatii despre lucruri reale care, postate, ar putea creea probleme! Dupa ce veti afla despre ce este vorba, imi vei da dreptate! Oricum, intereseaza-te!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Se pare ca vrem, nu vrem, acest topic iar revine in atentie si trebuie sa reactionez.

 

Adrian Andries a anulat din nou un concert Teamsters pe care baietii l-au anuntat (31.03). Totusi Carramba se ambitioneaza: "problema e ca eu nu vreau sa spun "nu mai cant in viata mea acolo", ci vreau sa-l fac p-ala sa inteleaga ce inseamna cuvantul dat. cumva, nu stiu cum.

la un moment dat se va intampla si asta."

 

Carramba, iti admir sincer perseverenta, dar noi, cei din Cyfer's Sin, am decis sa nu mai colaboram cu Adrian Andries nu din ambitie, ci pentru ca pur si simplu este timp pierdut si imagine shifonata.

 

Ce o sa faci de acum tu (si celelalte trupe care aranjeaza in Art Jazz)?

Veti anunta "Concert Probabil in Art Jazz" sau pur si simplu nu-l veti promova?

Link to comment
Share on other sites

HABAR N-AM!!

cert e ca ma gandesc sa aranjez o cantare, sa ma duc acolo, fac probe de sunet, beau o bere (pe banii mei), dupa care ma duc acasa :)

serios vorbind, primul impuls a fost sa scriu "cyfer avea dreptate, ar trebui sa nu mai cantam acolo".

experienta ma face sa ezit sa fac afirmatii CATEGORICE.

am un principiu pe care incerc din rasputeri sa-l respect - sa nu-i las pe altii sa-mi decida atitudinea. mai exact, daca unu' te scuipa si te injura (exagerez putin de dragul persuasiunii) si tu ii raspunzi in acelasi registru, se cheama ca a decis el pentru tine, pentru ca in principiu, cam asta se asteapta si el sa faci (in cele mai multe din cazuri).

so...in acest context, domnilor, poate propun un vot, ceva, pentru urmatoarele variante:

1. ii zgarii lui andries masina cu cheia (presupunand ca ar avea. dar nu are)

2. ma duc la el in club si-l fac de cacao (mai degraba pic eu prost, ca nu-s tigan. sau, ma rog, nu din ala)

3. stabilesc in cele din urma o cantare, la care procedez ca mai sus (m-ar racori)

4. staruiesc cu teamsters la studiu si repetitii si asteptam sa ajungem la nivelul la care sa ne cheme el (suna bine, realizabil, dar necesita timp. eu oricum asa sper sa se intample)

5. il dau in gatu' m**ii. fara sa-l anunt.

6. ma mai milogesc de el, punandu-l intr-o lumina nefavorabila si pe impresarul nostru, ernesto.

ma mai gandesc.

pana atunci nu, nu mai cantam la andries - "arpagic". ma intreb de ce-i spun asa oameni care-l cunosc de pe cand eu nici nu mergeam. :)

Link to comment
Share on other sites

HABAR N-AM!!

cert e ca ma gandesc sa aranjez o cantare, sa ma duc acolo, fac probe de sunet, beau o bere (pe banii mei), dupa care ma duc acasa :)

serios vorbind, primul impuls a fost sa scriu "cyfer avea dreptate, ar trebui sa nu mai cantam acolo".

experienta ma face sa ezit sa fac afirmatii CATEGORICE.

am un principiu pe care incerc din rasputeri sa-l respect - sa nu-i las pe altii sa-mi decida atitudinea. mai exact, daca unu' te scuipa si te injura (exagerez putin de dragul persuasiunii) si tu ii raspunzi in acelasi registru, se cheama ca a decis el pentru tine, pentru ca in principiu, cam asta se asteapta si el sa faci (in cele mai multe din cazuri).

so...in acest context, domnilor, poate propun un vot, ceva, pentru urmatoarele variante:

1. ii zgarii lui andries masina cu cheia (presupunand ca ar avea. dar nu are)

2. ma duc la el in club si-l fac de cacao (mai degraba pic eu prost, ca nu-s tigan. sau, ma rog, nu din ala)

3. stabilesc in cele din urma o cantare, la care procedez ca mai sus (m-ar racori)

4. staruiesc cu teamsters la studiu si repetitii si asteptam sa ajungem la nivelul la care sa ne cheme el (suna bine, realizabil, dar necesita timp. eu oricum asa sper sa se intample)

5. il dau in gatu' m**ii. fara sa-l anunt.

6. ma mai milogesc de el, punandu-l intr-o lumina nefavorabila si pe impresarul nostru, ernesto.

ma mai gandesc.

pana atunci nu, nu mai cantam la andries - "arpagic". ma intreb de ce-i spun asa oameni care-l cunosc de pe cand eu nici nu mergeam. :)

vali, nu te supara, dar daca ai impresar, atunci chiar nu inteleg de ce trebuie sa iei tu atitudine vis a vis de andries. nu mai e problema ta cu andries este problema impresarului cu andries, pentru ca de asta ai impresar, ca sa-ti rezolve genul asta de probleme. scuza-ma dar eu asa vad problema, pentru ca daca tu ajungi sa rezolvi direct cu andries la ce bun mai ai nevoie de impresar? corecteaza-ma daca gresesc. :)

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

De acord cu StratMan, daca ai impresar, ar trebui el sa aiba grija de chestiunile astea.

 

Eu zic ca majoritatea punctelor cu ideile tale de intoarcere a "favorului" sunt consumatoare de timp si de nervi.

 

Cind o sa ajungeti la nivelul mentionat in (4), Andries nu o sa mai aiba oricum bani sa va aduca :)

 

(3) S-ar putea intoarce impotriva voastra, el va aranja concert si il va promova. Daca voi nu veniti, el va spune publicului, fanii vostri, ca Teamsters nu au venit si sunt neseriosi. Publicul n-are de unde sa stie ca voi va jucati cu platitul politzelor...

 

Eu zic ca singurul lucru pe care-l putem face este sa mentinem acest topic deschis pentru toti ce-i care doresc sa povesteasca daca au avut probleme similare cu Andries. Restul artistilor pot citi si daca au chef sa se rishte, treaba lor!

Link to comment
Share on other sites

vali, nu mi-o lua in nume de rau, dar incearca sa te impaci cu ideea ca art jazz-ul nu este un loc de cantat pentru noi. nu este vorba aici de platit polite ci de faptul ca andries are alte preferinte muzicale si atat. nu-i iau apararea lui andries si sunt perfect de acord cu tine si nici nu sunt un tip prea pacifist, dar crede-ma ca STIU niste lucruri despre care nu e bine sa discutam decat in particular. oricum, ca idee, andries nu da doi bani pe parerile noastre, asa ca.... as putea sa-ti mai dau un exemplu cu un patron de acelasi gen, dar, repet, nu pe forum! si lasa in seama impresarului rezolvarea acestor probleme, evident, daca e in stare sa le rezolve, ca daca nu...astia-s patronii, astia-s impresarii (noi, cei care cantam...cui ii pasa?)

Link to comment
Share on other sites

imi doresc atat de mult sa cant, ca nu pot astepta dupa impresar de fiecare data. NU POT.

si nu vorbesc aici numai in numele meu, mai toti teamsters au chef de cantat 24/7.

in mod normal, stratman are dreptate (si implicit cyfer).

DAR CINE POATE SA STEA DOUA LUNI DEOPARTE????? EU NU.

IMPRESARUL NOSTRU E UN SUPER-MAN, DAR SE OCUPA SI DE ALTE TRUPE, mai cu succes si cu nume decat noi (si, important, care nu canta blues).

il priveste cum isi stabileste prioritatile si nu e treba mea ce si cum decide.

dar statul asta pe tusa ma omoara - si cum sa nu faci cu nervii cand iti vazusei sacii-n caruta cu doua cantari si ALA, ca nu stiu cum sa-i mai zic, te f@@e cum vrea? :)

Link to comment
Share on other sites

imi doresc atat de mult sa cant, ca nu pot astepta dupa impresar de fiecare data. NU POT.

si nu vorbesc aici numai in numele meu, mai toti teamsters au chef de cantat 24/7.

in mod normal, stratman are dreptate (si implicit cyfer).

DAR CINE POATE SA STEA DOUA LUNI DEOPARTE????? EU NU.

IMPRESARUL NOSTRU E UN SUPER-MAN, DAR SE OCUPA SI DE ALTE TRUPE, mai cu succes si cu nume decat noi (si, important, care nu canta blues).

il priveste cum isi stabileste prioritatile si nu e treba mea ce si cum decide.

dar statul asta pe tusa ma omoara - si cum sa nu faci cu nervii cand iti vazusei sacii-n caruta cu doua cantari si ALA, ca nu stiu cum sa-i mai zic, te f@@e cum vrea? :)

mosule, iarta-ma, dar impresarul care nu-ti rezolva problemele nu-i deloc un super-man! d.p. tau de vede!re trebuie sa-ti rezlove PROBLEMELE TALE! intre ele este si statul pe tusa. restul este irelevant.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.