www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

In Sfarsit Ceva De Mandrie Nationala


lycagon
 Share

Recommended Posts

In sfarsit un chitarist roman a facut ceva. Chiar daca personal nu imi place Weinberger, (nu ma refer la om ci la stilul de blues pe care il canta) se pare ca este un chitarist super apreciat. La cat mai multe realizari din acestea pt cat mai multi chitaristi si instrumentisti din Romania.

 

Let the flame begins :)

 

 

http://www.metalhead.ro/stiri/AG_Weinberge...n-aid-66995-l-1

Link to comment
Share on other sites

Ce mandrie nationala??? Ai cumparat vreun disc, ai mers la concertele lui AGW, l-ai sustinut intr-un mod anume sau cum? AGW este o poveste de succes personal, nu are treaba cu natiunea. Imediat cum se realizeaza cineva in afara tarii, cum devine erou national si ii punem medalii in piept, altfel daca ramanea in tara se alegea cu rosii stricate luate in cap. Sa fim seriosi! Lasati-o mai moale cu mandria nationala!

 

Felicitari AGW! :)

+2

Link to comment
Share on other sites

Ce mandrie nationala??? Ai cumparat vreun disc, ai mers la concertele lui AGW, l-ai sustinut intr-un mod anume sau cum? AGW este o poveste de succes personal, nu are treaba cu natiunea. Imediat cum se realizeaza cineva in afara tarii, cum devine erou national si ii punem medalii in piept, altfel daca ramanea in tara se alegea cu rosii stricate luate in cap. Sa fim seriosi! Lasati-o mai moale cu mandria nationala!

 

Felicitari AGW! :)

 

 

Din punctul meu de vedere mi se rupe, nu ai inteles. Faptul ca e roman nu cred ca deranjeaza pe nimeni. Daca nu imi place Mircea Eliade, asta inseamna ca nu ma pot simti mandru ca e roman???

Nu ma duc la concerte de blues din principiu, in nici un caz nu imi pun problema sa ma duc ca sa sustin cu bani artistul respectiv, ci doar daca imi place.

Sunt primul care a sustinut ca pana nu renuntam la balcanisme nu vom putea face ceva.

Ag Weinberger a reusit ceva frumos, si e roman.

Cred ca e suficient.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.