www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp Lampi Home Made.


Recommended Posts

Salut, vreau sa am in posesie un amp full tubes de 5w.

Intrebarea mea este de unde pot sa cumpar piesele la un pret cat mai mic, din Romania, de preferinta din Bucuresti.

La final o sa il rog pe domnul Gabriel Tudoran sa puna cap la cap piesele iar pretul pentru asta il discut separat cu dansul (asta daca accepta)

De ce vreau amp full tubes? Nu sunt satisfacut de loc de ceea ce detin, chitara este cea mai ieftina posibil de pe piata si vreu ca acel amp sa ii ridice putin calitatea sunetului.

Distorsul de pe tranzistori este de proasta calitate, nu inteleg nimic din ceea ce vreu sa cant, am observat ca pe lampi nu e dstorsionata toata plaja de sunete si se aude un fel de ''clean'' pe langa ceea ce este distorsionat.

Alt motiv ete ca nu mai suport sa ''dau'' incet in corzi si sa sune la fel ca si cand ''dau'' tare in ele.

Precizez ca bugetul e foarte limitat si piesele le cumpar separat cate una-doua odata.

Amp-ul vreu sa aiba doar: un canal clean, altul distors si atat, daca se poate si un egalizator pe trei benzi sau un potentiometru de ton in locul lui, ceva de genul.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.