www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Ceva


Guest Nasuke

Recommended Posts

Guest Nasuke

Nu stiu exact unde trebuia sa postez asta dar sper ca nu se supara nimeni ca am postat aici.

 

Caut si eu suruburi pentru locking nut. Unu dintre ale mele a inceput sa se toceasca si imi e din ce in ce mai greu sa il strang si slabesc la nevoie. Eu sunt din craiova si singurul magazin de instrumente nu are ce imi trebuie. Nici macar nu stiu ei ce e locking nut dar am fost cu surubul ca exemplu si nu m-au putut ajuta.

 

Am o chitara ESP KH-202 ( De la Pro Guitar )

 

Daca poate sa ma ajute cineva sa imi spuna cum as putea face rost de cateva suruburi as fi recunoscator.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nasuke

E tocit surubul. E pe imbus si nu mai prinde pur si simplu aluneca la cel mai mic efort. Plus surubul fiind rotund e greu de desfacut si daca as incerca cu pantentul sau orice altceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nasuke

Pai si chiar asa nu se gasesc suruburi separate? Adica garantia e un fel de masura extrema pentru asa ceva. Vroiam sa ma duc la Practiker sa iau un surub care sa aiba acelasi pas si dimensiuni dar ma gandeam ca poate stie cineva un loc din care sa pot procura cu usurinta.

 

Desi ma indoiesc ca ar fi un magazin in Craiova in care sa gasesc ma gandeam ca poate gasesc pe cine in craiova care are sau pe cineva care ar putea sa imi trimita prin posta sau prin cineva care face un traseu Bucuresti - Craiova. Am inteles de la proful meu ca in Bucuresti se gasesc sigur

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

Sau...faci ceva romaneste. Cumperi un surub de aceeasi grosime. Il tai la dimensiumea pe care o vrei(daca nu ai tu, trebuie sa stii pe cineva care are polizor). si bang, ti-ai facut locking nut. eu am pus suruburi normale la floyd si merge brici.

 

Dar arcuri de floyd, unde se gasesc? sau cu ce pot fi inlocuite?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.