www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clapara


Guest lisa_ch
 Share

Recommended Posts

Guest lisa_ch

well am cantat 8 ani. Am facut scoala de muzica, din clasa a 1 a pana in 8-a, am luat o pauza de 2 anisori acum m-am reapucat,cu toate astea nu ma consider "clapara" sunt doar interpreta.Interpretez orice cover sau piesa dupa note :)

 

ms, lasati mesaj

Link to comment
Share on other sites

Guest theo_mic

Hello, poti sa-mi spui si mie daca esti disponibila la repetitii frecvente, cati ani ai, daca ai instrument propriu si cam ce ai vrea sa canti? noi ne cautam clapara de kteva luni si n-am avut noroc d o persoana serioasa. cantam pop rock, avem 10 piese proprii, avem toate intre 18 si 22 de ani.

Link to comment
Share on other sites

Guest theo_mic

pt noi ar fi bine si asa k n-avem pretentia sa compui. stii sa canti pe acorduri? ai fi disponibila de repetitii in masa? gen cate 4 ore pe zi de 3 - 4 ori p sapt?

Link to comment
Share on other sites

Guest theo_mic

pai ii dau acordurile de la fiekr piesa si ii arat cum se canta daca nu le stie. big deal. :) ma rog, noi asa cantam, nu pe partitura clasik. suntem dispuse sa t invatam tot atata timp cat muncesti si le inveti.

Link to comment
Share on other sites

Guest lisa_ch

wow guys va certati acum or what......

Deci am facut pian 8 ani pian clasic (pt cei care nu stiu e o chestie mare cu coada care se foloseste in concerte, ) cum ziceam am facut scoala de muzica e un pic cam ilogic sa crezi ca daca repet o melodie de nuj cate ori la o repetitie nu am sa o invat, vrei nu vrei o prinzi (si da am experienta am diplome de concurs acasa, cum ai putea sa crezi ca un om care a terminat o scoala de muzica nu a participat la auditii and stuff) ideea e ca am cam lipsit la orele de teorie deci din asta rezulta ca nu prea le am asa bine, nu ma consider clapara pt ca asta presupune ft multe sunt doar interpreta pt ca asa am fost formata la scoala patitura de Chopin tzup gata piesa.Inteles pt toti .....app de faza ca imi cade partitura in concert(nu stiu sa compun dar nu sunt atat de proasta incat sa nu tin minte 5piese la clapa :)

Link to comment
Share on other sites

wow guys va certati acum or what......

Deci am facut pian 8 ani pian clasic (pt cei care nu stiu e o chestie mare cu coada care se foloseste in concerte, ) cum ziceam am facut scoala de muzica e un pic cam ilogic sa crezi ca daca repet o melodie de nuj cate ori la o repetitie nu am sa o invat, vrei nu vrei o prinzi (si da am experienta am diplome de concurs acasa, cum ai putea sa crezi ca un om care a terminat o scoala de muzica nu a participat la auditii and stuff) ideea e ca am cam lipsit la orele de teorie deci din asta rezulta ca nu prea le am asa bine, nu ma consider clapara pt ca asta presupune ft multe sunt doar interpreta pt ca asa am fost formata la scoala patitura de Chopin tzup gata piesa.Inteles pt toti .....app de faza ca imi cade partitura in concert(nu stiu sa compun dar nu sunt atat de proasta incat sa nu tin minte 5piese la clapa :)

fara suparare....

doar glumeam. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest lisa_ch
hai hai.... nu te haladi

...ai doar 17 ani....ai timp sa inveti sa canti fara partitura.

 

nu stiam eu de unde stiu cuv haladi " " l-am auzit ieri la un colorat :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest NightFly
perfect lasa un contact :)

 

Salutari!

Uite cum sta treaba cu majoritatea trupelor de aici: nu se canta cu partitura. Tota lumea invata ordinea acordurilor in piesa, pe structuri (refren, bridge etc). Trebuie sa stii ca e normal sa ti se puna in fata doar acordurile si sa ti se ceara sa gasesti tu modul in care canti ca sa sune cel mai bine pe piesa.

Iti spune asta un absolvent de Conservator sectia Compozitie;)

Am facut si muzica de factura clasica, am compus sonate, chestii orchestrale, muzica de teatru si tot in muzica live moderna ma regasesc si nu in clasica;

Daca vrei lectii de aranjament acordic pe piese iti pot da. Contacteaza-ma

Stefan "Faroukh" Oprea

0727 27 10 13

mozart_19_81@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.