www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal - Piesa Lui Dudu


Recommended Posts

Am vorbit cu dudu si am pus un vocal pe piesa lui : http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=35037&hl=

Piesa se numeste "New in town".

 

Am decis sa o punem aici ca sa primesc feedback. Inregistrarea are greseli, falsuri pe ici si colo. As vrea pareri in legatura cu partea mea de vocal. Multumesc.

NEW_IN_TOWN.mp3

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu dudu si am pus un vocal pe piesa lui : http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=35037&hl=

Piesa se numeste "New in town".

 

Am decis sa o punem aici ca sa primesc feedback. Inregistrarea are greseli, falsuri pe ici si colo. As vrea pareri in legatura cu partea mea de vocal. Multumesc.

Referitor la voce:

Sincer,daca ai scapa de falseturi si de vibratoul necontrolat al vocii ai suna mult mult mai bine.Bafta in continuare

Link to comment
Share on other sites

Am reascultat vocalul. Sunt oripilat. Cum a spus si dudu "vocea este din alt film". Nu stiu cum am reusit sa o iau asa pe aratura.

 

@ apocalipsa: Da, este cam relaxata.

@ coffee: o sa ma uit

@ chris_27: Nu incerc sa folosesc deloc falseto. Vibrato necontrolat? In ce zona? La inceput? La partea cu "Iiiiiiiiiii"? Acela asa am vrut sa il fac.

@rageOrSilence: Pe mine m-a inregistrat altceva. Mi-a pus putin reverb. La a doua inregistrare, va iesi mult mai bine. Si voi da si vocea mai incet.

 

Merci pentru feedback. Astept raspunsuri la intrebarile noi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran

mi se pare mie sau vocea e mai jos cu un semiton :)

in rest....numai de bine :)

Edited by cormoran
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.