www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Event Asp8


Susceptor
 Share

Recommended Posts

Nume Echipament: Event ASP8

Pret: Erau 6000 ron, eu am fost baftos si le-am luat la promotie (-50%)

Cumparat de la: AVAudiosys

Caracteristici: 200W woofer de 8", 80W twitter de 1" cu cross-over la 2,6 kHz (peak cred, nu am gasit nicaieri spec RMS), raspuns in frecventa: 35Hz - 20000Hz, fabricat din MDF

Dimensiuni: 12.5” x 16” x 11.875”, adica 31.75cm x 40.64cm x 30.16cm

Cum suna: suna foarte clar, inaltele precise, dar nu suparatoare la ureche; sunetul este deschis, nici cald, nici rece, au destul bas, iar stereo-fieldul e deschis si totul sta la locul lui in mix. Mai multe impresii dupa ce le ascult. Detaliile se aud muuuult mai bine acum. Oricum, nu mi se pare un sunet steril, ci unul clar, poate un pic recisor. Zic asta pentru ca la AVAudiosys mi-au facut o comparatie cu niste Dynaudio care erau mult mai calde la auz (se pretau pentru voce). Eu cel putin sunt multumit de astea, mai ales pentru genul de muzica pe care il fac.

Parti bune: Claritate si deschidere a sunetului. O sa fac teste, dar am inteles ca translateaza mixul binisor.

Parti rele: nu au. Doar ca sunt imense si trebuie sa imi iau urgent standuri.

Impresie generala: super monitoare pentru categoria lor de pret (+ avantajul meu), imi place sunetul pe care il au.

Nota: 10/10

all.jpg

Poza reala o sa pun cand o sa imi iau standuri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.