www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fade To Black


izua
 Share

Recommended Posts

cred ca se cunoaste :)

am o mare problema - partea de acompaniament pentru versuri nu imi iese de nici o culoare, doar foarte, foarte lent (in gp trebuie sa pun 25% la tempo). pur si simplu mi se incurca degetele.. :)

 

are cineva care stie melodia (oarecum..) sa imi faca un clip, sau cateva sfaturi about "fade to black"? multumesc anticipat..

Link to comment
Share on other sites

cred ca se cunoaste :)

am o mare problema - partea de acompaniament pentru versuri nu imi iese de nici o culoare, doar foarte, foarte lent (in gp trebuie sa pun 25% la tempo). pur si simplu mi se incurca degetele.. :)

 

are cineva care stie melodia (oarecum..) sa imi faca un clip, sau cateva sfaturi about "fade to black"? multumesc anticipat..

E pe acorduri. Adica mana trebuie sa o tii ca si cum ai tine un acord (acordul respectiv) iar restul variatiilor le faci cu 1-2 degete care iti mai raman libere. Nu e chiar greu.. incearca, repeta si cu timpul iti va iesi.

Link to comment
Share on other sites

e ushor .. :) e nevoie de exercitiu atata tot .. ai grija la tappinguri!! :) fac minuni :) si vezi cum ciupesti corzile.. lasa sa curga notele :() bafta ..

si iti fac eu un clip... B) numai sa ajung akas.. mai uite-te paci in vreo 3-4 zile oky ;) e melodia mea preferata

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi ca acum sa faci exercitii de digitatie si prinderi de acorduri , ciupiri sa te obisnuiesti si dupa sa te apuci de piesa asta. Sa faci tot felul de exercitii de hammer-uri si pull off-uri etc sa le faci cu un metronom si dupa ce vei prinde o anumita viteza o sa-ti fie mult mai usor sa te apuci de piesa. Eventual poti sa incerci sa faci bataie pe acordurile piesei pana te obisnuiesti cu ea.

 

 

Ah si vezi ca am pus undeva cred ca la sectia de tabulaturi un link cu versiunea originala a albumului. Poate te ajuta mai mult decat taburi facute de amatori.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.