www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Impacam Muzica Cu (lipsa De) Santate


Recommended Posts

Ma tot gandit la chestia asta. Tie rau, simti capul ca-ti bubuie de durere, stomacul ti-e intors pe dos, simti ca ai sa cazi din picioare, dar trebuie sa excersezi sau mai rau ai concert. Ce poti sa faci ca sa ai o prestatie cat de cat acceptabila?

 

Eu in general cand studiez ceva nou, datorita lipsei de experienta tebuie sa ma gandesc ce urmeaza, cum trebuie sa-mi misc degetele si in acelasi timp trebuie sa raman relaxat ca sa pot studia si intonatia. In timp primele doua descresc, lasand mai mult loc pentru studiul lucrurilor mai subtile. Dar cand nu ma simt bine nu ma pot concentra aproape de loc. In cel mai bun caz reusesc sa cant ceva mecanic. Asa ca va intreb, in astfel de situati cum abordati problema? Ce fel de piese cantati? Schimbati intonatia? Tempo-ul? Va limitati la lucruri mai simple? Sau cantati lucruri care le cunoasteti foarte bine, care vin de la sine?

 

N-am prea vazut aceasta problema discutata, in general, cu atat mai putin pe forum.

Edited by Electrick Black WiZaRD
Link to comment
Share on other sites

te duci la doctor? :)

 

E aceeasi chestie ca si cu drobul de sare...te inchizi intr-un bol de sticla te lasi de munca,de cantat si nu mai ai nici o problema :D

 

Eu cant tot ce trebuia sa cant,logic,nu? :) Ceilalti baieti din trupa nu stiu ca eu vreau sa cant alta piesa,nu?

Am sarit de pe scena si m-am dus sa borasc...alta data nu am dormit 3 zile si inainte de cantare am baut aproape 6 energizante si finalul a fost tot o borala :) Sunt chestii care se intampla nu ai ce face.

Distractia costa! :D

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.