www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Formatia Potential


Guest Amon

Recommended Posts

Guest Amon

Formatia Potential a luat fiinta in anul 2004,cand au vrut sa facem ceva prin care sa ne exprimam sentimentele,trairile,viata de zii cu zii,dorintele fiecarui.De atunci au avut loc concerte in judet si nu numai.

 

In 2006 trupa si-asistat activitatea din motive personale.Dupa 3 ani,am decis sa o reunim,sisa continuam ce am inceput.Al doilea al album al formatiei este asteptat undeva in toamna lui 2009.Inregistrarea albumului "Voi Veni..." a fost trasa in formula de 4 componenti,al doilea chitarist fiind adus in 2009.

 

 

Line-up : Catalin - Voce

  Horia - Chitara Solo

  Claudiu (Cody) - Chitara Armonie

  Andrei (Amon) - Bass

  Mihai (Mishu) - Tobe

 

 

 

Pt mai multe detalii,eventuale colaborari : Ym : prime_amon@yahoo.com 

Edited by Amon
Link to comment
Share on other sites

E ok, e mult loc de imbunatatire, mai ales pe partea de tobe. Vocea este asa si-asa, dar ma asteptam la altceva cand am auzit prima oara partea instrumentala. Numele este foarte neinspirat, insa (si la fel cam si versurile, din pacate). Suna destul de generic, iar tonul de chitara este destul de sacaitor. Chitara este de multe ori desincronizata de tobe (ceea ce e destul de grav si neacceptabil intr-o trupa care din cate citesc la comments a cantat la Wacken), si este prea in spate in mix. Suna a ceva ce ar putea suna bine, dar e mult de lucrat. Vocea, insa, din pacate mi se pare punctul cel mai slab.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest Amon

:):)

 

Pt metabog : toate la timpul lor omule,oricum iti multumim ca ai fost sincer,cu tot respectul.ref la inregistrari,hmm,au fost facute cu ceva care..........hai sa trecem cu vederea:D

 

 

 

 

 

Mai asteptam pareri !!!

Edited by Amon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1 august - Concert Potential la Moldavia Rock Festival editia 4

 

 

 

Revin cu amanunte legate si de festival.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hup,pareri?

 

Pentru stilul pe care vi l-ati ales imi pareti o formatie... cu potential. Vocea este o problema pe piesele mai heavy insa devine aproape ok pe o piesa mai soft, ca "Inger intunecat". Poate ca ar trebui sa va axati mai mult pe genul asta de piese. Din ce am ascultat pe primele piese cred ca tobele sunt trase pe computer, si nu sunt nici programate nici mixate ok. Desi nu exceleaza si vad o oarece crispare in executie (canta de putin timp la chitara?), chitara este punctul forte. Tonul insa nu imi place, ma rog chestie de gust. Insistati mai mult pe balade caci altfel vocea va dezavantajeaza. Bafta si succes!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.