www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegere Electro-acustica


Shreder_DT
 Share

Recommended Posts

Salutare,

As vrea sa achizitionez o electro-acustica si nu prea am pus mana pe multe. M-ar interesa sa aiba griful comod, mai ingust, cam ca la electrica pentru a putea face bend-uri. Am avut un Fender CD 60 si nu pot sa zic ca a fost pe gustul meu. Sunetul era cat de cat ok, dar imi venea destul de greu sa execut unele pasaje (am mainile mai mici:D), de bend-uri nu mai zic.

Bugetul e cam redus, cam 5-600 ron.

Chitara asta mi-a atras atentia

http://www.staggmusic.com/products/product...k&oneid=350

Griful pare destul de confortabil, dar nu am pus mana pe ea si as vrea sa aflu daca a avut cineva acest model si cum se comporta.

 

Sunt deschis si la alte modele, marci, care sa se incadreze in ce am scris mai sus.

Daca aveti vreo sugestie, aveti pe acasa (eventual de vanzare) o chitara de acest gen, astept raspunsurile voastre.

 

Mersi,

Alex.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu nimic despre acel model de Stagg. Nu este genul meu de chitara.

As prefera sa aiba cutaway si cum ziceam un grif cat mai comod.

Cirstea, nu te-as sfatui sa cumperi acea chitara. La banii aia gasesti pe forum chitare mult mai bune. Era un Ibanez pe la 400 RON, postat de user-ul Keni. E mult peste acel Stagg.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest WackoJacko

Rog un moderator sa stearga postul acesta pentru ca am gasit topicul potrivit. Multumesc

Edited by WackoJacko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.