www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesorul Si Ampul


Guest om__bun
 Share

Recommended Posts

Guest om__bun

Am si eu o mica nedumerire:

am un proc v-amp2 si un amp gm 108,ambele behrnger

Intrebarea este de ce cand bag procesorul prin casti (genius din alea de 500 000) se aude bine diferenta dintre efecte,etc..iar atunci cand il bag in amplificator nu prea sesizez...trebuie sa zic ca nu prea am folosit procesorul prin amplificator ptr ca mai am si colegi de camera pe care-i deranjez....l-am probat doar de vreo 2-3 ori in sala de clasa...aveti vreo idee?

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

am avut si io asa ceva... ca sa se auda bine procesorul, baga-l prin intrarea auxiliara de la amp. In felul asta reglezi totul din procesor, inclusiv volumul final

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

am avut si io asa ceva... ca sa se auda bine procesorul, baga-l prin intrarea auxiliara de la amp. In felul asta reglezi totul din procesor, inclusiv volumul final

 

am sa incerc..dar asta inseamna sa pierd mult din volum...

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

deloc... v-ampul baga un volum sanatos de la el putere... oricum, dak il dai prea tare, incepe amp-ul sa zbarnaie

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

deloc... v-ampul baga un volum sanatos de la el putere... oricum, dak il dai prea tare, incepe amp-ul sa zbarnaie

 

am incercat..si nu este asa...se aude incet..si am dat procesorul la maxim..este undeva o problema....cred ca este din dozele chitarii....

io folosesc swich-ul ala pe pozitia din spate...adica spre cordar...la mine are 5 pozitii...stiti cumva cum sunt repartizate dozele?...

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmaniac

Stiu ca xvamp are simulare de speaker si daca nu ma-nsel cred ca are si vamp 2. Cand il pui la casti foloseste p1 (phones) iar cand il pui la amp floseste a1. Sper ca te-am ajutat.

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

...e posibil sa fie o defectiune la amp...sau pur si simplu ala e nivelul lui :)

 

aici s-ar putea sa nu ai dreptate...cu ani in urma,am probat pe acelasi calculator,aceleasi boxe o chitara electrica Cherry..a unui coleg de liceu..si se auzea mult mai tare.....cred ca totusi este de la doze.... :) .probabil ca tre sa se uite cineva care se pricepe la ea...:)

Edited by om__bun
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.