www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Amp Sa-mi Iau ?


Guest lunatiku
 Share

Recommended Posts

Guest lunatiku

M-am uitat prin mai multe magazine si pe net dar chiar nu stiu pe ce baza sa aleg, pentru ca nu am tinut chitara conectata decat la PC pana acum. As vrea sa-mi cumpar un amp pentru chitara, cu care sa cant atat acasa cat si undeva intr-o sala putin mai mare; ceva pe care sa se auda bine atat o electroacustica cat si o electrica. Mentionez ca ma axez pe indie/punk/alternative rock.

 

Ceva sfaturi ? Un buget maxim ar fi 1000 ron dar nu as vrea sa dau atat de mult. Ma intereseaza mai mult raportul pret/performanta. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest lunatiku

Multumesc, mi-am facut o idee cam ce sa caut. Mi-au placut foarte mult cele din seria Vox. Si am ramas sa ma hotarasc dintre urmatoarele 3:

 

Vox AD15VT

Marshall MG15DFX

Peavey ValveKing Royal 8 Combo

 

cu toate ca cel mai mult mi-a placut Vox-ul :) dintre cele 3 care ar fi cel mai recomandat atat pentru partile acustice de la The Kooks cat si pentru ceva in genul

?
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, mi-am facut o idee cam ce sa caut. Mi-au placut foarte mult cele din seria Vox. Si am ramas sa ma hotarasc dintre urmatoarele 3:

 

Vox AD15VT

Marshall MG15DFX

Peavey ValveKing Royal 8 Combo

 

cu toate ca cel mai mult mi-a placut Vox-ul :) dintre cele 3 care ar fi cel mai recomandat atat pentru partile acustice de la The Kooks cat si pentru ceva in genul

?

Daca te tenteaza cumva MG15DFX am un MG15CDR la 300 RON stare excelenta (cantat doar in dormitor). DFX-ul mai are 2-3 efecte in plus care le faci mai bine cu orice pedala de multiefect.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.