www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Super Metal Live 5


ilun
 Share

Recommended Posts

http://www.last.fm/event/926179 va asteptam in LiveMetalClub pe 21 martie . cei care au mai ascultat Tiarra vor avea o surpriza ( placuta sper eu :) ) pt ca ne vom prezenta intr-o formula noua, cu echipament nou si cu o abordare mai in forta :) ...also fiti cu okii pe noi anul acesta pentru ca va pragatim multe :)
Link to comment
Share on other sites

Salut , spre nestirea mea nu am ascultat TIARRA pana acum , dar uite ca azi am ascultat si pot sa spun ca faceti o treaba foarte buna si suna foarte frumos ! De eram in Bucuresti veneam si eu la concert , dar din pacate nu pot . Succes in continuare :)

Toate cele bune , Demos .

hehe multam mult, cu putin noroc anul acesta o sa facem un turneu sa calcam mai multe orase din tara :) cine stie ...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fortress of Faith se alatura trupelor care vor concerta sambata seara incepand cu ora 19:00 in Live Metal Club.

trupa Tiarra are sectie ritmica noua cu Adi Comorasu la bas si Klepsy la tobe...avem piese vechi si noi pt toate gusturile :)

deci acum stilu e diferit fata de epic-gothic metalu de pe demo? :)

Link to comment
Share on other sites

deci acum stilu e diferit fata de epic-gothic metalu de pe demo? :)

nu neaparat, desi epic e un cuvant mare :) ... e gothic simfonic metal mai c.o.i.o.s. dar si melodios in acelasi timp...piesele sunt pur si simplu cantate mai in forta, s-a pus mult accent de data asta pe trio-ul toba-bas-chitara

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat, desi epic e un cuvant mare :) ... e gothic simfonic metal mai c.o.i.o.s. dar si melodios in acelasi timp...piesele sunt pur si simplu cantate mai in forta, s-a pus mult accent de data asta pe trio-ul toba-bas-chitara

aha, si naratoru? pe cd sau live? :) ma refer la partea aia "vremuri apuse din mine renasc, vin din trecutul cu iz de damasc"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.