www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Double Loking Tremolo...


Death Angel
 Share

Recommended Posts

Ok, vreau sa imi cumpar o chitara cu tremolo dar fondurile sunt cam limitate (in jur de 11mil)...deocamdata ma uitam la un Peavey Rotor EX ca am citit cateva review-uri si ziceau oamenii ca se comporta destul de bine. Nu prea am cum sa ajung sa probez asa ca intrab si eu acum ce alte variante ar mai fi cu un tremolo bun

P.S. - cant Heavy/Progressive

Link to comment
Share on other sites

normal ca nu se poate compara cu o chitara de 1000-2000$...eu intrebam in comparatie cu alte instrumente din aceeasi categorie de pret. Oricum, conteaza foarte mult si cat de bine stie omul sa isi regleze chitara dupa ce o ia si cum sa isi regleze efectele in functie de sunetul scos de doze

Link to comment
Share on other sites

Inca o varianta...Cort X6...de asta care ce parere are?...ce usor mi-ar fi daca as putea sa merg sa le probez pe toate>:), din pacate sigur ma pierd daca incerc sa merg prin bucuresti sau alt orash de nebun:))...pls cat mai multe detalii pt fiecare daca ati pus mana pe chitarele respectie si argumente pro/contra...si bine inteles alte variante daca stiti

Link to comment
Share on other sites

OK...BR Rich-ul a cam iesit din ecuatie pt ca in primul rand nu am reusit sa gasesc pe nicaieri in romania, si in al 2-lea rand, s-a cam scumpit si deja depaseste destul de mult fondurile disponibile

 

Se pare ca acum batalia se da intre Peavey Rotor EX Tremolo si Cort X6...ambele au review-uri bune din ce am gasit pana acum dar am gasit si chestii rele despre ele so please someone answer my desperate cry for help:))

 

Vreau neaparat cu floyd pentru chestii de genul asta...

, ii da un feeling interesant soloului and it really drives me crazy ca altfel as fi ramas cu prietenul meu bun Tune'o'matic care pana acum nu m-a dezamagit cu nimic...it's all about mastering new techniques
Link to comment
Share on other sites

It's just a trust issue...nu am incredere in lemne cu care nu am avut contact...si deocamdata singurele in care am incredere sunt mahonul, artarul, basswood si alder...oricum stiu ca nu o sa gasesc cine stie ce scula la banii astia ca am cantat pe destule chitari pana acum...de la Reghin vechi de 20 de ani (cred, a fost prima si luata SH) pana la Variax si Gibson Zakk Wylde Camo trecand prin cateva Yamaha, Jackson, Samik, Ibanez, Fender...dar deh, daca atat imi permit. Sunetul se schimba cu o schimbare de doze, dar lemnul mai greu.

Link to comment
Share on other sites

bine zis, depinde cat e de gros...dar oricum nu mai pot sa stau sa astept pana mai strang diferenta>:)...am vandut de acum 3 luni fosta si la 2 sapt m-a lovit criza si a trebuit sa astept pana am facut rost (urmeaza sa fac pe la inceputul lui Martie)...am jumatati de piese inregistrate si is asteapta continuarea (working on solo heavy/prog album :) )...de Cort-ul ala am tot auzit lucruri bune, X-6, mai e careva care poate sa confirme sau macar sa-mi spuna cum e facut modelul de floyd de pe el, Double-Locking III cum ii zic ei...?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.