www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Cub Pt Bass Din State


necu'
 Share

Recommended Posts

E un amplificator de bass la 100W...perfect pentru repetitii la sala si acasa implicit...Il am de 2 ani si e in stare ireprosabila... Pentru cunoscatori, are 3 niveluri de bass( 60 Hz, 90 Hz, 120Hz), un sunet exceptional si dat la maxim te da afara din casa la propriu...nu a iesit din casa o singura data de cand il am deci asa ca fapt divers...arata ca nou...E original, din state si se poate verifica lucrul asta...asa ca argument in plus... Il dau asa ieftin pentru ca stau de 2 luni cu chitara in casa si nu am nici un efect sa amp la ea...asa ca imi intelegeti disperarea.. :)

PRET: 5 milioane juma usor negociabil...

post-658-1138385809_thumb.jpg

Edited by necu'
Link to comment
Share on other sites

stai linistit, glumeste!!

 

omule, nu cred ca ti'ai gasit locul unde sa prostesti oameni. aiwa nu produce amplificare pentru instrumente. chestia aia care o ai pozat'o tu acolo e un subwoofer - ATAT. apartine unui sistem hi-fi si scoate frecvente de pana la cel mult 120Hz. daca stai sa te gandesti, asta ajunge pana la B2 (adica primul SI pe care il ai pe un bas cu 4 corzi - cu o octava mai sus fata de nota scoasa de cea mai groasa coarda de la un bas cu 5 corzi - B2=123Hz) ... practic, nici macar nu acopera fundamentala de pe intregul griff (acopera mai putin de o octava, basul avand 3 octave), nemaivorbind de armonici care fac tonul si timbrul oricarui instrument.

prietene, incearca sa asculti muzica prin chestia aia a ta, fara sa bagi nici un satelit in el. asculta tu muzica asa timp de o saptamana si eu iti dau premiu de fidelitate.

chestia asta este TOTAL NEFOLOSIBILA pentru amplificarea unui instrument. daca mai adaugam la faptul ca nu poti baga semnal ne-preamplificat in chestia aia ca sa cante, scoti o mare trasnaie. practic basul, chitara (dozele in general) si microfoanele (in special cele dinamice) scot un semnal foarte slab in comparatie cu semnalul care este necesar unui amplificator pentru a scoate sunet. un amplificator dedicat de instrumente contine atat un preamplificator cat si un amplificator (putere) (gain si volum). o instalatie hi-fi nu are nevoie de preamplificator, cd-playerul, computerul, etc scotand semnal de linie (gata preamplificat). asa ca termina cu prostiile. mai bine pune anunt pentru ce vinzi cu adevarat, nu mai inventa de la tine!

 

hai ca sunt prea sarcastic ... da sincer acu ... nu cred ca e cazul sa tragi tepe la oameni, cel putin nu prin intermediul forumului ...

 

hai bafta in dragoste ca financiar nu stiu cum o sa o duci!!

Link to comment
Share on other sites

Pt PREO :Bine mai cunoscatoru' lu peste...nu te da atat de destept ca aburesti lumea degeaba..a fost probat pe un bass si nuj cum sa-ti spun dar ori esti tu tapan ori scula face exceptie la ce mananci tu...e intradevar un woofer dar e perfect folosibil ca amplificare pentru un bass...la o adica poate fi testata treaba...inca o data...ce dreaqu crezi ca vorbesc asa aiurea?o fi existand adevar si ince spui tu dar ...nu as mai fi mentionat nimic daca era cum spui tu..asa ca hai sictir ca esti mult prea tare pentru mine...

Edited by necu'
Link to comment
Share on other sites

Pai si atunci de ce zici ca e combo de bass daca e un woofer? Si de ce zici ca e de bass daca zici ca ai probat numai o data un bass pe el? Du-te in piata cu el si da bonus si satelitii ...

Link to comment
Share on other sites

ba eu am bagat postul asta ca sa-l vand nu ca sa ma cert cu toti desteptii care...il am de 2 ani...unde dreaqu scire ca am pus o singura data un bass pe el????????????????????????????????????????? am zis inca o data pentru ca l-am mai testat si pentru altii... in fine vad ca nu are nici un rost...rog un admin sa inchida topicul ca deja sunt mult prea aburit de atata intelepciune...

Edited by necu'
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.