www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Chitara


Guest blackraven
 Share

Recommended Posts

Guest blackraven

Salutare. Sper ca pana la sfarsitul saptamanii acesteia sa fac rost de banii care mi-au fost promisi (in total 1300ron). Bani cu care planuiesc sa imi iau o chitara noua + o husa.

As avea nevoie de ceva recomandari. As dori o chitara versatila in domeniul folk/rock pana la metal.

asta imi pare cea mai buna alegere so far. am citit cateva reviewuri si o sa ajung in bucuresti sambata asta si o sa probez mai multe.

Mi-au mai atras privirile BC Rich-urile dar din pacate nu stiu exact unde gasesc asa ceva in Bucuresti.

De asemenea, si Schecter Omen6.

 

Acum.. ce ziceti voi? Ce recomandari? Si, de ce nu, daca este cineva care are o chitara de vanzare de aprox 12 mil, sa posteze aici. :)

 

Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=28475&st=0

ti-as recomanda cu incredere chitara asta, mi-au trecut prin mana mai multe din genul asta, la preturi modice, crede-ma, nu gasesti chitara pana in 14 milioane sa sune mai bine ca asta...si parca mai vazusem pe forum, ceva un kramer aerostar parca...sa cauti, ca o sa gasesti, astea sunt chitare din anii 80 facute din plywood (un soi de placaj sa zicem, adica straturi de lemn si rumegus...este absolut uimitor cum poate suna materialul asta, dupa 20-25 de ani de uscare)....si iti raman bani cacalau sa ii si faci un upgrade, mai pui un humbucker dimarzio ceva, niste singe coiluri fender si ai cea mai versatila chitara posibila, la bani putini :)

Link to comment
Share on other sites

Un sfat prietenesc care il va ajuta si pe el : Nu da-ti sfaturi a unor chitare ca nu v-au trecut prin mana sau care stiti doar din auzite .

PS: pe o chitara poti sa canti orice ( ca tot spunea cineva mai sus ca nu merg bc rich-urile la folk )

 

 

in caz ca te refereai la mine cu mesajul, chiar pot sa spun ca vorbesc in cunostinta de cauza, adica stiu bine chitara aia si mai multe ca ea, iar apropo de a canta orice pe o chitara, asta e adevarat, partea a doua e ca nu o sa sune la fel indiferent de chitara....in caz ca vrei sa-ti iei neaparat ceva nou, te sfatuiesc sa-ti iei ceva stratocaster (exista de exemplu modelul squier classic vibe '60, care se preteaza pe heavy metal daca ii pui un minihumbucker in bridge)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.