www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concerte Evo


Guest fluffyone
 Share

Recommended Posts

Guest Mircea19

asa.. am ajuns acasa de la concert...:)

 

Din pacate nu pot fi foarte obiectiv pt ca bassistul trupei Evo... Domnul Pick Vladimir.. este fostul bassist al trupei Zenith... un bun prieten de altfel...

 

-Deci sa incepem cu inceputu...

 

Concertu a inceput pe la 9:15.. asta a fost foarte bine pt ca eu intarziasem vreo 5 minute... tin sa precizez ca e primu concert Evo la care am avut timp sa ma duc...

 

Clubu cam ciudat pt gusturiile mele , lumea din club cu cateva exceptii (probabil fanii Evo ) la fel de ciudata... ( ciudat= un termen pe care eu il folosesc pt a nu jigni pe nimeni)......

 

Incepe trupa Evo cu o piesa destul de simpatica,, si o tine in acelasi ritm pana la sfarsit.. aprox 8-9 piese + un bis .....

 

Nu m-am dus acolo ca sa remarc greseli..dar totusi am remarcat cateva... probabil faptu ca eram atent la piese m-a facut sa le observ sau probabil apropierea de scena aprox 1m ...

 

ca un sfat

 

in general cand unu greseste nu e bine ca restu trupei sa sara la gatu lui.. si sa-l atentioneze..,

- daca vocalul nu vrea sa comunice cu publicul ,, nu trebuie sa-i spuneti voi sa o faca.. pt ca atunci se vede ca e ceva fortat si fals...

 

probleme cu piesele eu nu am observat,, ,pt ca erau toate la prima auditie.. sincer nu mi-a ramas nici una intiparita pe creier... mi s-au parut toate intr-un fel ... toate pe un gen.. ...

 

-tobaru mi s-a parut foarte bun... la fel si bassistu... (probabil ca i-a prins bine despartirea de trupa Zenith, a mai evoluat putin de si a mai prins curaj pe scena,, a inceput chiar sa-si dea volum la bass :)) )...

-la voce... o tipa... cu o voce simpatica dar... nimic iesit din comun..

-la chitari.pai sincer nu prea s-au auzit.. .dincauza ca eu statea in spatele scenei cumva... si sunetul pe scena era foarte. "dezechilibrat" ... adica bassu si cu toba acopereau lejer chitariile.... totusi nu au fost gherle.. ...

 

-la clape a fost unu din chitaristi.. de altfel el baga si cu mixeru si cu laptopu.. probabil au facut playback :))

a fost ok..

merita un premiu.. si chiar si un salariu mai mare in trupa.. daca-i mai puneati un bassa in carca.. cred ca se descurca :()

 

-si cam atat..

 

in mare un concert bun.. e primu asa ca nu stiu daca e mai bun sau mai slab ca precedentele....

 

dupa o pauza de o tigara si o bere se urca pe scena si pistol cu capse.. am stat circa 2 minute.. si n-am mai rezistat si am plecat... trebuia sa prind autobuzu.. ca am fost fara masina....

 

cam atat...

 

ps: vladimir mi-a promis o bere ca sa scriu de bine B) ...

Link to comment
Share on other sites

Guest G.uster

Bai, inca nu i-am dat-o dar el a scris deja deci cred ca a luat teapa :)

 

Va pup pe aia care ati fost pe la concert.

 

salut!

(scuze daca postez offtopic) am trecut aseara pe la concert, si as vrea sa mai ascult niste piese evo, pe unde se gasesc? am incercat pe dc, dar un search pe "evo" nu e prea eficient...

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Normal ca nu e. Daca lasi un mail iti trimit o piesa sau doua, restul le gasiti pe albumul Evo - La capatul Lumii care apare pe piata cat de curand.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Acum, undeva intre 12 si 2 am inteles ca va fi un reportaj si un interviu de la concertul evo de Joi pe Senso TV. Cine are rabdare e invitat sa se uite, dar nu stiu cand in emisiune va fi difuzat.

Iar saptamana viitoare sau peste doua saptamani o sa vedeti Evo Live la Senso TV!

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Sigur sigur o sa avem pe 16 in Big Mamou, pe 23 nu stim inca unde, dar o sa avem concert pentru ca se implinesc 2 ani de evo. Vom avea si niste invitati speciali care o sa cante cu noi, un fel de music all-stars.

 

Am inteles ca vom fi din nou diseara (sambata) in direct de data asta la Senso TV.

 

nothing, daca ti-a placut atunci, o sa iti placa mai mult acum sper.

 

PS: rog un moderator sa imi schimbe titlul topicului in "Concerte Evo" si sa scoata subtitlul. 10x

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Tocmai m-am intors de la studioul Senso TV unde am si cantat live, dar din lipsa de intrari in mixer nu am putut presta cu bassul. Imi cer oficial scuze pentru tamburina, da a fost primu meu contact cu un instrument de gen.

 

Reminder: Cine vrea sa ne ia la un concert sau sa vina cu noi la un concert sa spuna fara frica :)

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

10x pixy. Urmatorul concert programat e in inevitabilul Big Mamou pe 16 feb, desi speram sa apara un concert mare pe 14. Va tinem la curent.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest fluffyone

Revenim dupa o scurta pauza de intense repetitii si compozitii.

 

Puteti sa ne vedeti din nou live in UnderWorld, Luni 6 martie, ora 21 alaturi de Icory. Era vorba si de ceva Vineri in Under da nu s-a confirmat nici pana acum.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest fluffyone

Promitem un concert deosebit Vineri 24 Martie in Club Gutenberg. Incercam sa facem un fel de fusion iar clubul e super marfa. Am auzit ca e intrare libera.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Multumim, esti foarte dragut, dar concertul a fost mult sub asteptarile noastre in sensul in care prestatia noastra a fost destul de modesta.

 

Promitem sa ne revansam pe 7 in UnderWorld.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest Sonor1155

Trupa EvO s-a infiintat in anul 2004, plecand de la ideea abordarii stilului rock alternativ, ca pe o fuziune de mai multe elemente si influente ce dau nastere unei noi stari de spirit. Numele trupei - EvO - inseamna evolutie in si pentru muzica.

 

Componenta actuala a trupei EvO este: Teodora Tanase (vocal), Cosmin Lupu (chitara), Horia Mocian (chitara, clape, voce), Alex Todoran (chitara bass), Bogdan Iliescu (tobe).

 

Pentru mai multe informatii puteti contacta trupa EVO la adresa de e-mail: contact@trupaevo.ro sau accesand pagina de web a trupei: www.trupaevo.ro si pagina de MySpace www.myspace.com/evoromania.

 

Trupa EvO a lansat recent (noiembrie 2007) primul material discografic, EP-ul „Departe de nori”. Cu acest prilej, EvO a lansat oficial si website-ul formatiei, www.trupaevo.ro, unde pot fi gasite informatii despre trupa, piese, versuri, precum si un spatiu de discutie cu fanii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.