www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme !


Guest szekely
 Share

Recommended Posts

Guest szekely

am si amplitube si guitar rig si nu merge nici unul !!!!!!!!!!!

cand deschid guitar rig imi spune :"could not open mme input device!" si "formatul specificat nu este compatibil sau nu se poate traduce". si dau accept sau x, altceva nu este, ma duc la audio + midi settings vreau sa pun pe asio si se blocheaza , dar numai la soundacard ! dak vreau sa schimb vreun parametru de la midi sau routing merge perfect insa cand vreau sa setez ceva la soundcard de exeplmu imput sau interface se blocheaza complet !!!

 

si la amplitube la tecnology selectez asio, insa la input apare asio4all in gri si nu pot sa schimb nimic. la chanell 1 am realtek ac 97 audio 1 ,,, si dupaia la outputs am pus io asio4all v2 insa akolo pot sa schimb ku ni rig control. la chanell 1 si 2 de la output pot sa schimb cu realtek ac 97 audio 1 ,2 ,3 ,4 etc

 

la sample rate este 4410 , buffer size 480 la panel este setat exact asa cum a zis Cosu in postul "

nav_m.gif[GHID]Multiefect pe calculator, Mic tutorial pentru folosirea calculator"

 

plz ajutatima eram super entuziasmat am petrecut ultimele ore butonand si restartand calculatorul insa degeaba lpzz ajutor

 

apropo am pe masa un intel pentium 4 de 3 Ghz cu 1 Gb de RAM memorie in HDD 500 GB PLaca video ati najpa de256mb si placa audio cu realtek ac 97 insa nus tiu nic despre ea.....

 

 

plzzzzzzzz heeelppppppp ajjjuttorr am nevoie plz

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

da stiu am aflat de asta deja si am coborat asio4all si lam instalat si imi gaseste asio insa degeba am scris deja cum reactioneaza pc-ul

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

esti magyar ??

 

 

oricum cea ce ma doare mai tare este k niciunul nu merge si ca la guitar rig 2 eroarea ce mio da mio aparut dupa ce in loc sa selectez asio am selectat multimedia si de atuncia so stricat ....

 

plzz datimi macar sfaturi ca sar putea unu sa fie bun is tare trist ca nu mere ,,,, pacat

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

si ce este iara najpa este ca am incercat sa desinstalez guitar rig 2 insa cand il instalez inapoi raman pe aceiasi licenta si nu pot so schimb si eroarea aia tot ramane

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.