www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tokai Ls150


moises
 Share

Recommended Posts

m-am hotarat sa pun pe hartie prima recenzie din viata mea.

 

chitara am primit-o in urma cu doua saptamani, am asteptat atat pt a ma convinge si a scrie cat de cat in cunostinta de cauza. trebuie sa mentionez ca inainte de asta am avut un Burny, deci, comparatia, cel putin in mintea mea, se face inainte de toate cu asta. sa fiu sincer, nu prea am apucat sa pun mana pe foarte multe LP-uri in viata mea, astfel ca review-ul meu este fondat cel mai mult pe experienta pe care am acumulat-o pana acum.

 

aratarea: este lucrata impecabil, din orice punct de vedere privit, fara minusuri, fara "greseli". nu tu ciobituri, nu tu schimbari de culoare pe alocuri. socant pt mine, a fost greutatea. mult mult mai usoara decat eram eu obisnuit, se invarte undeva pe la 4 kg. este extrem de confortabila, suna tare misto pe uscat. la inceput a avut un mic buzz, pt simplul motiv ca celalalt posesor(adica dudu) o canta pe "11". dupa mici reglaje, totul a revenit la normal.

 

amplificata chitara a fost un pic de schimbare de sound, cel putin nu era ce ma asteptasem, dar ulterior mi-am dat seama ca toata vina o poarta dozele, care, contrar experientei mele(pearly gates), erau gen "paf", ceva mult mult mai moale si domol decat stiam eu. sa nu fiu inteles gresit: dozele nu au nimic, doar ca sunt o alta mancare de peste. sunt mult mai aerisite si cumintele, deci, se preteaza mult mai bine la chestii usoare

 

ce mi-a placut:

-aspectul - izbitor de ... "cool"

-finisaje impecabile

-greutate perfecta. nu simti dupa vreo ora si ceva ca ti se indoaie coloana sau alte treburi(sunt operat cu hernie, asa ca pt mine este un mare mare plus)

-comfort la cantat

-chitara este bine balansata(cred ca asta e termenul)

-suna foarte bine si la rece

 

ce nu mi-a placut(de fapt ce mi-a placut mai putin):

-dozele, care le voi schimba. pana la urma daca intelegi rostul lor si locul, iti dai seama ca nu e buba chitarii

 

pretul platit: o mie si un pic de euroi

 

poze voi pune in curand(mi s-au descarcat bateriile, nu gasesc incarcatorul) :)

Edited by moises
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.