www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti Despre Hartke Kickback12 ?


Catalin
 Share

Recommended Posts

Vreau si eu pareri despre Hartke Kickback12 sau Behringer BX1200 Ultrabass. Care credetzi ca e mai bun?

 

Merci antcipat :)

 

ce sa zic? eu am avut pe mana doar behringer-ul, si asta a cedat usor-usor. ce e drept, eu am cantat pe varianta cu diff de carton, cu cu diff de aluminiu cum sunt astea noi, dar nu stiu daca este mare diferenta intre ele. decizia ta depinde si de locul in care canti si ce putere au celelalte instrumente. behringerul nu se aude chiar f.f. tare incat sa sparga gura targului. e un amp ok, dar trebuie avut grija de el, altfel te poti trezi ca nu te mai duce. hartke are avantajul de a fi o firma mai serioasa decat behringer. desi nu sunt nici produsele lor de inalta calitate, sunt destul de cunoscute drept variante mai ieftine. teoretic, eu as opta pentru hartke dintre astea doua daca as avea banii, dar nu uita ca este totusi o diferenta de pret intre ele.

cat despre putere, un zvon ce mi'a ajuns pe la urechi zice ca pentru a suna bine trebuie ca puterea amplificatorului de bas trebuie sa fie cat puterea amplificatoarelor de chitare la un loc, iar cel de voce trebuie sa aiba de doua ori mai multa putere decat chitarele si basul la un loc ... bine, acum iti dai seama ca chestia asta e pur ipotetica. depinde mult prea mult in ce fel de cabinete / difuzoare se canta, etc.

ca o concluzie, daca astea doua sunt singurele de pe lista ta si ai banii, eu personal as alege hartke!

 

(acu daca te iei dupa mine si eu m'oi insela, sa nu ma cauti sa ma omori!! :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.