www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se Poate Canta Cu Bataie Pe Chitara Clasica


Guest MrBigMarbles
 Share

Recommended Posts

Guest MrBigMarbles

Sal all  :) mam apucat sa cant la chitara clasica de vreo 4 luni sau ceva de genu ...si cant cu ciupitura si vreu sa invat si cu bataie dar nu prea am idee daca merge sa canti cu bataie pe clasic as vrea sa stiu daca poti canta pe classic adica sa canti si sa nu sune ca un *** si as vrea niste tipuri mici :):X

Link to comment
Share on other sites

Guest MrBigMarbles
de ce crezi ca ar suna ca un punctepuncte daca ai incerca bataie (sau strumming) pe clasica...? ia doar chitara in brate, pune mana pe niste acorduri, si pune-te pe zdranganit :)

 

Ok merci mane .....ia sa bagam noi niste acorduri :)

Link to comment
Share on other sites

Ok merci mane .....ia sa bagam noi niste acorduri :)

 

Nu va suna ca un steel string, evident, dar nu va suna nici chiar ca un ***. Daca vrei sa inveti cu pana, cauta o pana mai subtire. In general e mai ok pt corzile de nylon asa.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrBigMarbles

K merci mult ati putea sami dati si niste melodie cu care sa incep....?:) :) pana acumam am combinat acorduri ....o groaza....

Edited by MrBigMarbles
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce iti place tie sa canti. Uite aici un exemplu, de la un artist acustic foarte interesant dar din pacate putin cunoscut la noi:

Elliot Smith - Needle in the Hay:

Link to comment
Share on other sites

Guest MrBigMarbles

pai io cam iubesc rocku (dala mai calm ca three days grace) si imi place si  blues/jazz .....

Edited by MrBigMarbles
Link to comment
Share on other sites

Guest MrBigMarbles

K merci haide ca caut niste tabulaturi :)

 

Daca mai stiti niste melodi zicetimi si mie ca sa le incerc la chitara clasica :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.