www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Need Lessons....


Guest Witchdemon
 Share

Recommended Posts

Guest Witchdemon

buna ...:) ..mi-am luat de curand o electrica si as dori sa stiu pe unde pot gasi ceva lectii etc...daca ma puteti ajuta oricare :)

Link to comment
Share on other sites

buna ... :) ..mi-am luat de curand o electrica si as dori sa stiu pe unde pot gasi ceva lectii etc...daca ma puteti ajuta oricare :)

Sunt site-uri cu lecții. Unele te învațã mai mult, altele mai puțin... majoritatea îți dã un pic ca apoi sã-ți ofere un set de CD-uri, DVD-uri sau cãrți cu lecții... de vânzare.

 

Poți:

1. Sã studiezi partea free de pe mai multe site-uri... sau...

2. Sã cumperi ceva set de lecții... sau...

3. Cineva a cumpãrat deja informația. ªi a fãcut-o "free" pe site-uri cu torenți. E zona întunecatã a internetului, dar foarte folositã.

 

Cât ºtiu am învãțat luând câte un pic din multe locuri. ªi exercițiu... Partea teoreticã te ajutã când eºti cu chitara în mânã, altfel cred cã se numeºte "Culturã generalã"...

 

Spor! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Witchdemon

asa mai avea o intrebare nu legata de lectii ...as vrea sa stiu cum sa reglez inaltimea dozelor , daca puteti sa-mi spuneti cum ar fi mai bine sa le reglez , cam care sa fie distanta dintre corzi si doze , nu prea ma pricep deocamdata :)

Link to comment
Share on other sites

Pai daca ai chitara LP sau cu stop tailpiece si roller atunci ai nevoie de o distanta mai mare, vre-o 7 mm la doza de bridge si cam 5 la neck daca ai o chitara cu tremolo bridge sau floyd rose recomandat ar fi distanta egala la ambele doze cam 5-6 mm

asa mai avea o intrebare nu legata de lectii ...as vrea sa stiu cum sa reglez inaltimea dozelor , daca puteti sa-mi spuneti cum ar fi mai bine sa le reglez , cam care sa fie distanta dintre corzi si doze , nu prea ma pricep deocamdata :)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.