www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Nelamurire


Guest guitar4ever
 Share

Recommended Posts

Guest guitar4ever

Acum cateva zile, am ascultat o melodie a lui Gary Moore si am observat ca, la un moment dat, canta niste note care nu se mai termina(nota tine cateva secunde bune), apoi am ascultat si Joe Satriani si am obs aceeasi chestie.

 

 

Cum se pot produce aceste note interminabile/nesfarsite...cu procesoare sau este vreo tehnica anume??

 

 

Multam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar4ever
in primul rand iti trebuie o pedala de sustain, ceva mai mult gain si nu in ultimul rand doze si lemn bune.

 

Gataaa, merci mult, asta imi trebuia, o padala de sustain, restul le am...

 

Thanx :):):):D

Link to comment
Share on other sites

in primul rand iti trebuie o pedala de sustain, ceva mai mult gain si nu in ultimul rand doze si lemn bune.

 

Ca sa nu mor prost, zi-mi si mie ce e aia pedala de sustain ??? Poti sa-mi dai un exemplu ???

 

Si on-topic - e vorba despre microfonie controlata.

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva zile, am ascultat o melodie a lui Gary Moore si am observat ca, la un moment dat, canta niste note care nu se mai termina(nota tine cateva secunde bune), apoi am ascultat si Joe Satriani si am obs aceeasi chestie.

 

 

Cum se pot produce aceste note interminabile/nesfarsite...cu procesoare sau este vreo tehnica anume??

 

 

Multam :)

despre aia d la Gary, stiu sigur despre ce vorbesti, de fapt face microfonie cu ampul, ca asa fac si eu nota aia , si tine cat vrei daca esti intr-o anumita pozitie fata de amp...nu e d la doza sustainer(nu as recomanda cuiva sa aibe asa ceva pe chitara sincer, e foarte seaca si nu are ceva ,,personal")

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.