www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Progresiv


valdostana

Recommended Posts

Guest claxonn

Fratzilor... cred ca suntem offtopic rau de tot. Am Luat-o pe campii cu analiza de stiluri pe un thread de inregistrari care are doar un titlu sugestiv.

 

Propun unui moderator sa mute partea asta de dezbateri in alt thread nou ca poate se va mai continua discutia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Raskolnikov

esti sisi. nu intelegi mai nimic, jethro tull defineste progegresivu, iar rush e foarte hard rock. daca cumva intelegi ce vreau sa spun.. :)

 

Ceea ce voiam sa spun (sub forma de gluma) e ca nu poti ingradi curentele muzicale,

ele se intrepatrund, trupele si muzica lor evolueaza si se influenteaza reciproc.

Afirmatia era de fapt in favoare a ceea ce ai spus tu apropo de Jethro Tull care

nu erau progresive la inceputuri. Alt exemplu ar fi ultimul album YES (9mii nu mai stiu cat)

care dupa parerea mea nu mai este progresive, e cam comercial, dar asta este evolutia.

Edited by Raskolnikov
Link to comment
Share on other sites

Mi-a placut ce a-ti discutat pana acum si as dori sa atasez si eu o piesa care e un metal progresiv cu influente neoclasice.Ascultare placuta ! Julian :)

 

De asemenea tot in stilul asta mai am cateva...aici :

 

 

http://www.musicianmp3.com/search_details.cfm?adinfoid=8859

Baroque_Iulian_Radeanu.mp3.mp3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.