www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doze Hexafonice


Guest pateu
 Share

Recommended Posts

salut. ma poate lamuri cineva cu privire la dozele hexafonice?

in primul rand, daca se mai cunosc alti producatori in afara de Roland. am mai gasit si Yamaha si Axon, care arata aproape identic cu Roland-ul. m-ar interesa ceva care sa se gaseasca si pe la noi prin tara sau sa nu fie greu de adus incoace. am mai vazut de exemplu pe Gibson-ul acela digital, ziceau ca au ei o doza hexafonica de-a lor, da oare se gaseste si de cumparat asa pur si simplu?

 

pe urma, niste detalii mai tehnice. undeva pe forum am vazut pe cineva ca zicea ca GK-3 are si alimentare. oare se gasesc si hexafonice pasive? sau GK-ul se poate alimenta si altfel decat prin interfetele lor?

ar fi trebuit sa ma exprim mai clar de la inceput: nu vreau sa folosesc doza pt midi, si deci sa nu mai am treaba cu astfel de interfete. as fi curios sa stiu daca se pot capta semnalele analogice de la doza hexafonica cu un microcontroller sau ceva de genu (6 intrari), si formele de unda de la fiecare coarda sa fie procesate separat. tot aici pe forum am citit ca ar fi pe gk-3 un switch care sa puna la toate mini-dozele masa comuna. chiar e asa? (am impresia ca mi-ar folosi destul de mult)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.