www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Picking


Guest crazy-b
 Share

Recommended Posts

Guest crazy-b

am o problema cand exersez game cu metronomul.atat la viteze mici cat si la viteze mari apar in pozitiile superioare...adik pe acute(freturile 15,16,17 etc) note care nu suna curat.nu e vorba de grif pt k e calibrata chitara perfect.nu tin pana bine sau mana pe cordar?care e problema?astept raspuns pt k asta ma impiedica sa urc tempoul pt k odata cu viteza problema se accentueaza.

Link to comment
Share on other sites

Guest purple pick

am o problema cand exersez game cu metronomul.atat la viteze mici cat si la viteze mari apar in pozitiile superioare...adik pe acute(freturile 15,16,17 etc) note care nu suna curat.nu e vorba de grif pt k e calibrata chitara perfect.nu tin pana bine sau mana pe cordar?care e problema?astept raspuns pt k asta ma impiedica sa urc tempoul pt k odata cu viteza problema se accentueaza.

practice ..practice......... practice.........that's the issue...ti se lipesc degetele de la mana stanga de coarda si pe intervalele alea corzile sunt mai departate de grif decat pe intervalele mai mici asa k ai un control mai prost...totul tine de antrenament

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy-b

nu de distanta mai mare de pe intervalele ultime e vorba...ceva e la mana dreapta...la panatie...acolo simt eu k e problema.si vad si in miscarea mainii...k nu se misca asa cum ar trebui...bate prea mult si pe verticala si probabil k ating cu degetu mare corzile si le mutez fara sa vreau sa fac vreun artificial :) nu stiu dar e evident k pierd multa miscare cu prostia asta...si asta patesc si la pasaje in care folosesc palm mute...de ex rifful d p strofa d la creeping death

Link to comment
Share on other sites

Cata vreme problema apare doar in partea superioara a grifului, iar in rest totul este in regula, atunci problema e doar in capul tau. Cum spunea si marcel, relaxeaza-te. Faptul, ca esti constient de problemele din zona aia, te face mai crispat atunci cand ajungi la ea. La urma urmei, mana dreapta face acelasi lucru tot timpul.

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.