www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tremolo-uri ciudate


TB_TM
 Share

Recommended Posts

Bagand pe google "stupid tremolo" am fost uimit sa gasesc cateva modele de Fender (jaguar, jazzmaster) cu tremolo-uri identice cu cele facute de Hora la modelul telecaster.

Initial am crezut ca proiectantul de la Hora a fost beat cand s-a gandit cum sa-l faca dar se pare ca nu-i asa.

Curiozitatea mea este daca principiul de functionare este acelas (adica nici unu :) ) sau difera...

Ei...? :)

post-515-1136914659_thumb.jpg

post-515-1136914691_thumb.jpg

post-515-1136914714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kitara nr3... am citit oleaca despre ea... are dozele sub pickguard... nu stiu cum vine asta dar... asta e.

 

Am atasat si un reghin.

Man, aia din poza e chitara ta ? NU de alta da m-a apucat nostalgia. Prima mea electrica arata la fel (maro insa), dar acelasi model. Cea mai nasoala chitara pe care am pus mana vreodata. Era oribila. Dar era mai bine decat nimik. :)

Link to comment
Share on other sites

Man, aia din poza e chitara ta ? NU de alta da m-a apucat nostalgia. Prima mea electrica arata la fel (maro insa), dar acelasi model. Cea mai nasoala chitara pe care am pus mana vreodata. Era oribila. Dar era mai bine decat nimik. :)

 

@offtopic: a mea este insa acum e mai smakera... are un humbucker bridge (de pe o yamaha) si celelalte doze una langa alta legate in antifaza (tot un soi de humbucker). Se pare ca e... cum ti-e norocul... eu sunt super multumit de ea. n-are nici o problema... suna si super bine... :)

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.