www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

G Bob


canstantzin
 Share

Recommended Posts

treaba ciudata e ca eu am inscris trupa Al!as,am tot corespondat pe mail cu organizatorii dar nu am platit taxa de participare(din diverse motive) si totusi suntem prezenti pe afis.... :)

am vazut afisul ieri,i-am trimis un mail organizatorului spunandu-i ca nu am platit si deci ca nu cred ca o sa participam(nu am avea voie conform regulamentului si ar fi neplacut sa ne trezim acolo ca nu putem canta-oricum nu am avea dreptul neplatind taxa) si pana acum nici un raspuns!!! :)

s-o fi scos taxa si noi nu stim???

oricum,mult succes trupelor participante!!!

rock on :)

Edited by horica
Link to comment
Share on other sites

treaba ciudata e ca eu am inscris trupa Al!as,am tot corespondat pe mail cu organizatorii dar nu am platit taxa de participare(din diverse motive) si totusi suntem prezenti pe afis.... :)

am vazut afisul ieri,i-am trimis un mail organizatorului spunandu-i ca nu am platit si deci ca nu cred ca o sa participam(nu am avea voie conform regulamentului si ar fi neplacut sa ne trezim acolo ca nu putem canta-oricum nu am avea dreptul neplatind taxa) si pana acum nici un raspuns!!! :)

s-o fi scos taxa si noi nu stim???

oricum,mult succes trupelor participante!!!

rock on :)

 

organizarea e cam naspa. dar de statii de chitrara sau bas stie cineva ? avem foot controler la statii sau nu ? eu de exemplu tre sa cant pe doua efecte clean si distors ca si majoritatea chitaristilor. daca venim cu statiile noastre nu mai iese nimic ne apuca a doua zi acolo.

Link to comment
Share on other sites

deci ... aaa... cum a fost bre? ceva colaci calzi, primiri triumfale, alea alea? ala mare de tot sigur nu e in piciorul nostru de plai. cum a fost sunetu? asta daca a fost cineva...

 

 

sunetul pe scena se auzea ok inafara de chitara. chitara nu se auzea deloc. am cantat asa pe neauzite. in sala per ansamblu s a auzit foarte naspa la toate trupele. la mine a fost si o neintelegere cu organizatorii care mi au promis ca mi dau foot swich la statie ca sa nu mai vin eu cu ditamai procesorul si foot controlerul dupa mine si nu mi au dat. mi a dat un baiat din sala un procesor si am cantat doar pe distors ca nici ala nu mergea dat pe clean. super naspa.

 

felicitari trupelor ce s au calificat

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn

Niste filmari cu trupa PhenomenOn de la eveniment

http://www.youtube.com/watch?v=zDQ1X_gELEc

http://www.youtube.com/watch?v=Q_4B_mWS0b8

 

sunetul pe scena se auzea ok inafara de chitara. chitara nu se auzea deloc. am cantat asa pe neauzite. in sala per ansamblu s a auzit foarte naspa la toate trupele. la mine a fost si o neintelegere cu organizatorii care mi au promis ca mi dau foot swich la statie ca sa nu mai vin eu cu ditamai procesorul si foot controlerul dupa mine si nu mi au dat. mi a dat un baiat din sala un procesor si am cantat doar pe distors ca nici ala nu mergea dat pe clean. super naspa.

 

felicitari trupelor ce s au calificat

 

Nici eu nu mi-am auzit deloc chitara. Nu am avut timp sa imi pun pedalierul complet asa ca a trebuit sa cant cu amplificatorul de acolo(un fender) si n-am avut timp sa il presetez mai pe gustul meu)...

 

Au fost trupe foarte bune :)

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
care sunt trupele calificate?

 

act , byron , highlight, tep zepi, les elephantes bizzares si rain district

Edited by PhenomenOn
Link to comment
Share on other sites

sunetul pe scena se auzea ok inafara de chitara. chitara nu se auzea deloc. am cantat asa pe neauzite. in sala per ansamblu s a auzit foarte naspa la toate trupele. la mine a fost si o neintelegere cu organizatorii care mi au promis ca mi dau foot swich la statie ca sa nu mai vin eu cu ditamai procesorul si foot controlerul dupa mine si nu mi au dat. mi a dat un baiat din sala un procesor si am cantat doar pe distors ca nici ala nu mergea dat pe clean. super naspa.

 

felicitari trupelor ce s au calificat

 

Prima trupa pe care s-a facut sunetul (Byron) au venit cu statia de chitara a lor. Am inteles ca erau grabiti la un concert si au fost alesi primii fara tragere la sorti. Dupa s-a intrat pe statia clubului pe care au intrat restul chitaristilor. Cam 2-3 trupe sacrificate pana au remediat problema.

Edited by tatal
Link to comment
Share on other sites

pai aia de ce au cantat pe alt amp?

frate romanii fac manevre pana la capat:)

din cate stiu conditia esentiala era ca ei sa fie jurizati in f de ce se aude pe aceleasi scule... sau poate am inteles eu gresit...

 

cum adik statia clubului? suburbia are statie? acu aflu...lol

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

pai aia de ce au cantat pe alt amp?

frate romanii fac manevre pana la capat:)

din cate stiu conditia esentiala era ca ei sa fie jurizati in f de ce se aude pe aceleasi scule... sau poate am inteles eu gresit...

 

cum adik statia clubului? suburbia are statie? acu aflu...lol

 

mda cam naspa a fost chestia aia cu ampul ala. intrai pe scena si toti te grabeau se anunta la microfon ca se depuncteaza formatia daca sta mai mult sa si faca sunetul. mie mi ar fi convenit sa vin eu cu statia mea frumos si era alta treaba. si pana la urma nu cred ca am cerut multe era suficient sa ma aud pe scena macar cu efectul ala naspa cu care am cantat. piesele la care am lucrat cu baietii la sala au fost interpretate total diferit....e asta e. mie cel mai mult mi au placut les elephantes bizzares desi nu e stilul meu dar ei au sunat cel mai bine.

Link to comment
Share on other sites

pai aia de ce au cantat pe alt amp?

frate romanii fac manevre pana la capat:)

din cate stiu conditia esentiala era ca ei sa fie jurizati in f de ce se aude pe aceleasi scule... sau poate am inteles eu gresit...

 

cum adik statia clubului? suburbia are statie? acu aflu...lol

Se poate sa fie o statie a celor de la sunet. Un Fender de mare exceptie cu ton de tranzistor China. Eu nici macar nu am insistat ca Andrei sa vina cu statia lui datorita regulamentului scris pe site la organizator. Felicitari tuturor trupelor calificate! :)

Edited by tatal
Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

astazi am vazut in ziarul adevarul , mai multe detalii despre ce a fost aseara la concurs si era si o fotografie de akolo , cu trupa PhenomeOn :) ) ...

Edited by mkskcrew
Link to comment
Share on other sites

din ce am auzit eu e ca multe trupe nici nu au prestat din cauza sunetului si a sunetistului de ***

...probabil nu au vrut sa isi strice reputatia ...ma rog

probabil ca afara o chestie de genul acesta se tinea pe o scena mare si cu multi Wattzi...

un sfat pentru cei calificati in finala care se va tine in hard rock cafe .... sunetul de acolo (instalatia) e praf iar sunetist bun nu exista . stiu asta de la multe trupe care au cantat acolo .....

 

parerea mea este ca sunetul trupei voastre este cel mai important , este cel care spune exact ce si cum si dc cantati si nu trebuie sacrificat , nu merita sa faceti compromisuri cand vine vorba de sunetul trupei voastre... asta inseamna sa fiti profii....parearea mea

Link to comment
Share on other sites

A castigat trupa din Codlea "The Marker"

felicitari lor :) ...sper sa faca o figura frumoasa la londra...btw,ceva piese de-ale lor pe unde gasim?

totusi ,cam multe chestii ciudate si neconcordante:in loc de 4 aici au fost mentionate 6 trupe calificate in finala,in ziar au fost 4(oricum cred ca n-a fost nimeni de la adevarul la cantare din moment ce au amintit si de al!as si de white ash ca fiind printre concurenti),amp-urile s-au schimbat precum ciorapii,oare tobosarii au avut timp sa-si aranjeze tobele???

imi pare rau de ACT care sunt tari de tot :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.