www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Kyuss


Guest mi_sa_rupt_miu
 Share

Recommended Posts

Pt cine nu stie, Kyuss sunt taticii stoner rock-ului.

Albumele "Blues for the Red Sun" si "Welcome to Sky Valley" sunt clasice ale genului (daca nu chiar cele mai bune).

 

Si dudule, te rog frumos - nu mai fa comparatii intre zeii numiti Kyuss si loser-i gen RATM. Te rog eu frumos :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Nu-s loseri, da' io as prefera sa dau deoparte din farfurie RAtM si sa bag mai mult desert rock :). Bai, da' tare incapatanati is oamenii aia: nu vor si nu vor sa se reuneasca... desi ii inteleg: atmosfera aia in care s-au consacrat s-a dus.

Link to comment
Share on other sites

Guest mi_sa_rupt_miu

toti ar vrea sa se reuneasca mai putin chitaristu ala josh homme! zice ceva de genu "i can't join the band again because i'm too proud of it to crap on it" si cam are dreptate. pur si simplu nu mai are cum sa fie ce-a fost

 

kyuss au stat anonimi mai tot timpul extistentei trupei si cei care au apucat sa-i vada atunci.... aia sunt oameni norocosi bre!

 

hai ink unu d p primul album. aici kiar simti influentele lor initiale http://www.youtube.com/watch?v=kGyiBDscewU

Link to comment
Share on other sites

Ba fratilor, da' ce delicati sunteti. Indrazneste cineva sa o insulte o formatie pe care o ascultati si sariti ca arsii.

E doar muzica, ce naiba ?

 

Si de ce am zis loseri - pe langa faptul ca muzica lor ma lasa rece, ei mai pozeaza si in mari comunisti/anti-capitalisti. In conditiile in care semneaza contracte de milioane de dolari cu case de discuri...

 

Dar oricum astea nu conteaza - voi atacati-va in continuare. Ca deh, nimic nu e mai important ca muzica pe care o ascultam :)

 

Si cu asta discutia pe tema RATM e incheiata, din punctul meu de vedere.

Link to comment
Share on other sites

"Si de ce am zis loseri - pe langa faptul ca muzica lor ma lasa rece, ei mai pozeaza si in mari comunisti/anti-capitalisti. In conditiile in care semneaza contracte de milioane de dolari cu case de discuri..."

 

Puteai sa spui asta de prima data, fara sa folosesti cuvantul "loseri" si atunci nu s-ar fi atacat nimeni. E una sa ai o parere negativa despre o formatie, si altceva sa arunci cu noroi in ea, mai ales intr-o formatie ca RATM, care totusi, e o legenda...

 

Iar mesajul lor nu cred ca este anti "facut milioane de dolari prin muzica" ci este anti monopol, control, cenzura, etc... Nu cred ca ar avea nimic impotriva celor care au ajuns bogati prin muzica, daca asta nu implica un abuz fata de altii, si nu cred ca ei ar trebui sa fie saraci ca sa fie si credibili. Plus ca tin minte ca au si spus, ca ei au un mesaj pe care vor sa-l trimita la toti si pentru asta trebuie sa fie mari, ca altfel nu au cum.

 

Nu ma intelege gresit, nu sunt fan RATM, desi unele piese imi plac si i-am vazut si live, nu ii venerez si nu ma simt insultat de ce ai spus tu, dar ca idee iti spuneam ca ai primit raspunsuri pe masura afirmatiilor, puteai sa-ti exprimi dezgustul fata de formatie si intr-un mod mai pasnic.

Link to comment
Share on other sites

k sa nu mai deschid inca un topic scriu tot aici.

 

mi-a aratat un tovaras acu cateva zile un gen de muzica care combina rockabilly cu hardcore punk adica : psychobilly

 

sunt foarte tari oamenii. totuil e la caterinca. yote aici:

 

http://www.youtube.com/watch?v=1-x3lpeS0r8

 

in special a doua :) )

 

 

Pe 12 octombrie ai ocazia sa vezi o astfel de trupa in concert: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=27879 :)

 

Iti mai recomand sa asculti si Nekromantix (in special albumul Return Of The Loving Dead). :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.