www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help - Jackson Pro Series Ke3 Kelly


Guest claudlu
 Share

Recommended Posts

Guest claudlu

salut.

sunt sigur ca genul acesta de intrebare a mai fost pusa.

 

vreau sa cumpar o chitara Jackson Pro Series KE3 Kelly, mai exact: http://www.jacksonguitars.com/products/sea...rtno=2912000522 de la cineva care spune ca a cumparat-o dintr-un magazin de muzica din bucuresti si c-a folosit-o de vreo 3 ori. ce-i drept pozele par sa dovedeasca asta, arata impecabil.

 

intrebarea mea este, merita 800 RON ? alta intrebare ar fi, ar trebui sa mai schimb ceva la ea ? gen doza, etc ?

 

sa intreb unde este facuta, in ce tara adica ? are vreo importanta ? ii rog frumos pe cei care se pricep sa-mi dea niste sfaturi, nu as vrea sa dau banii degeaba pe ea si sa ma trezesc ca grif-ul e prea gros, ca se dezacordeaza dupa 2-3 minute de cantat, ca tremolo-ul e de calitate proasta, etc. adica, as dori sa stiu la ce sa ma astept. planuiesc sa cumpar si un Marshall MG100DFX COMBO Pack . recunosc ca nu stiu foarte multe despre jackson si-n general nu foarte multe despre o chitara electrica insa pana apuc sa ma lamuresc de unul singur raman fara bani si pe urma s-ar putea sa-mi para rau.

 

de asemenea, daca se impun niste schimbari dupa achizitionarea sa v-as ruga frumos sa-mi spuneti cam care ar fi acelea si la cat m-ar ajunge ca sa-mi dau seama daca se merita sa cumpar.

 

as aprecia si alte recomandari daca imi puteti face. mai mult de 9 mil, sa zic 10 nu pot face rost pentru chitara. genul de sunet care ma intereseaza este asemanator iron maiden. finally, e o alegere buna ce vreau eu sa fac sau ?

 

daca ati folosit combo pack-ul MG100DFX de la Marshall mi-ar folosi un feedback.

Edited by claudlu
Link to comment
Share on other sites

Guest claudlu
sigur e vb despre jackson ke3 si nu js330kelly?

 

uite aici si vezi cat costa:)fa abstractie de culorile alea si de ce mai e pe acolo:)

 

sper sa nu te ionsheli:)si in cazul asta merita 800Ron cu varf si indesat:)

 

 

salut. js330kelly presupun ca inseamna de fapt JS30KE Kelly [--= asta adica =--]

 

acum stiind ca JS30KE nu are tremolo am intrebat persoana respectiva daca ceea ce vinde are tremolo. mi-a spus ca da, deci JS30KE nu prea are cum sa fie. de asemenea pozele pe care mi le-a trimis pe telefon si le-am descarcat ulterior in PC arata un Pro identic cu cel din linkul de pe guitarshop, intr-o conditie foarte buna. am intrebat si-n legatura cu pretul si-a spus ca o are de 1 an si-a folosit-o de 3 ori. din cate am inteles, cam are nevoie de bani. in ziar am gasit anuntul. deci daca e pro, isi merita banii ? nu se dezacordeaza si alte faze ? ca tot omul m-am uitat si eu pe youtube si o gramada se plang ca ceea ce au ba de la jackson, ba de la ibanez li se dezacordeaza si ca/sau in ceea ce priveste tremolo li se cam deregleaza. de asemenea multi lauda ceea ce-i made in japan, unii ce-i in taiwan sau china, sau alte made in countries. deci e putin mai greu de inteles pentru mine :) de aceea incerc sa-mi fac o simpla ideea de ansamblu. mersi

Edited by claudlu
Link to comment
Share on other sites

probabil hardware-ul de pe chitara aia e mai slabutz(deshi la cat costa nush daca e chiar slab)...oricum....avand in vedere ca ea costa 20 si ceva de milioane si elo da cu 8 milioane e clar ca e o super oferta(sau e cu tzeapa).

 

mai mult edetalii nu pot da caci nu ma pricep:)asteptam sa vina si altii mai experimentati sa-si dea cu parerea:)

 

succes...Dani

Link to comment
Share on other sites

Guest claudlu
probabil hardware-ul de pe chitara aia e mai slabutz(deshi la cat costa nush daca e chiar slab)...oricum....avand in vedere ca ea costa 20 si ceva de milioane si elo da cu 8 milioane e clar ca e o super oferta(sau e cu tzeapa).

 

mai mult edetalii nu pot da caci nu ma pricep:)asteptam sa vina si altii mai experimentati sa-si dea cu parerea:)

 

succes...Dani

 

cand zici tzeapa presupun ca ar trebui sa fie clar ceva bulit sau in neregula cu ea.

 

ma gandeam sa scot de pe site-ul oficial jackson manualul cu specificatii hardware si la fatza locului cand ma duc sa vad chitara, sa fac o comparatie intre ce scrie acolo si ce e in manualul de specificatii a ceea ce are persoana respectiva. fiind cumparata din magazin si venind cu documentatia, clar serialul de pe spatele instrumentului va corespunde cu cel mentionat in manualul de specificatii, deci omul nu prea ar avea cum sa ma fraiereasca si sa scoata si el la randul sau manualul de pe site si sa mi-l vare sub nas.

 

ce zici este o idee buna ? mersi.

Edited by claudlu
Link to comment
Share on other sites

buna ideea....dar ar mai trebui sa mergi cu un prieten sau cu o persoana care se pricepe calumea:)

 

am zis tzeapa insensul ca tu potzi trimite banii iar el sa-ti trimita un sac de cartofi in valoare de 800Ron:))(zic si eu)

 

daca esti acolo la fatza locului...si ai si documentatzia...si pe cineva care sa se priceapa(sa verifice gatul sa fie drept...sa nu fie defecte dozele...sa nu fi fost crapata sau ceva de genu asta)

 

totushi sa vina cineva care stie ceva despre chitara asta:(

Link to comment
Share on other sites

Guest claudlu
buna ideea....dar ar mai trebui sa mergi cu un prieten sau cu o persoana care se pricepe calumea:)

 

am zis tzeapa insensul ca tu potzi trimite banii iar el sa-ti trimita un sac de cartofi in valoare de 800Ron:))(zic si eu)

 

daca esti acolo la fatza locului...si ai si documentatzia...si pe cineva care sa se priceapa(sa verifice gatul sa fie drept...sa nu fie defecte dozele...sa nu fi fost crapata sau ceva de genu asta)

 

totushi sa vina cineva care stie ceva despre chitara asta:(

 

mersi pentru idee. sa vad daca gasesc pe cineva, din pacate eu sunt din constanta iar vanzatorul e din bucuresti.

in ceea ce priveste trimisul de bani inainte nicio sansa, am mai cumparat de pe anunturi si de obicei nici macar nu vin cu banii la mine cand ma duc sa vad/probez ceva, asa ca de trimis inainte nici nu se pune problema. thx again ! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.