www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Volum...


Guest Bl0nd1n@.
 Share

Recommended Posts

Guest Bl0nd1n@.

Salut. Am o dilema sau problema mai degraba. Am facut canto 6 luni si acuma is in vacantza (cica) pana in octombrie. Fac acasa vocalize&stuff si cant pe melodii si pot sa zic ca acuma am inceput sa cant corect... adica sa fiu pe nota. Problema e ca nu prea am volum la voce (mai ales pe notele inalte) si nu stiu ce sa fac. Somebody help me!!!... am un ambitus de 2 octave si vreo 3-4 note (fara falsetto).

 

Please reply if you can help me!

 

 

 

Si inca ceva... poti face anumite tratamente naturiste sau ceva exercitii ca sa-ti ingrosi vocea???

 

 

 

Thanks a lot!!!

Link to comment
Share on other sites

Cum sa n-ai volum pe notele inalte ? Asta inseamna ca nu canti pe voce plina. Cu atat te duci mai sus cu atat e mai greu sa canti in piano. Volumul nu se obtine prin tipat ci prin deschiderea rezonatoarelor. Probabil in acut treci in falsetto si nu-ti dai seama. Sa-ti ingrosi vocea n-ai cum......e rau, canti cu ce voce ti-a dat natura. Poti s-o acoperi insa ( tehnica corecta o cere ) si astfel sa dai impresia de mai mult...coi.

Edited by Hix
Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau

Iti spun eu, pe ramaneste. Hix are intr-un fel dreptate.

 

Cauta sa canti din PIEPT si nu din GAT. ... ... Atata timp cat poti sa canti corect ... aia e ...! Tot ce faci peste puterile tale e fortat, anormal si .. probabil fals ... Meritul unui vocalist bun nu este neapart acela de a canta cat mai sus ...

 

Sfat (.. si revin): Cauta sa canti corect, indiferent cate note acoperi ...

 

Bafta ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.