www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Distanta Dintre Coarda Si Grif


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Guest Chiperion

Dai tu frumusel pe un motor de cautare, daca n-ai un convertor la-ndemana, si cauti X to Y, unde X,Y = unitati de masura. (Cum masori o unitate de masura?) Hint: nu mai fi asa neajutorat, avem fix aceleasi butoane sub mana.

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion
5/64" 3/64"

 

zicetimi si mie cum se masoara astea

 

Sa inteleg ca la scoala ai chiulit la orele de inmultire si impartire ?

 

5/64'' inseamna 5/64 dintr-un tol (sau inch, cum vrei sa ii spui).

Link to comment
Share on other sites

Dai tu frumusel pe un motor de cautare, daca n-ai un convertor la-ndemana, si cauti X to Y, unde X,Y = unitati de masura. (Cum masori o unitate de masura?) Hint: nu mai fi asa neajutorat, avem fix aceleasi butoane sub mana.

 

deci help me ca nu ma descurc plzzz am cautat si am obtinut niste nr colosale....nu cred ca distanta dintre coarda si grif tre sa fie de 127 mm...modelu meu e LP si acolo screi 5/64" de la mi de bass si 3/64" de la mi subtire.HELP PLEASE.

 

Sa inteleg ca la scoala ai chiulit la orele de inmultire si impartire ?

 

5/64'' inseamna 5/64 dintr-un tol (sau inch, cum vrei sa ii spui).

 

nu de abea acu trec a 8-a si nu am invatat asa ceva, ca daca stiam nu va mai intrebam.

Link to comment
Share on other sites

distanta aia e relativa..eu cel putin am mult mai mult de 2 mm, am cel putin 5... conteaza o gramada de chestii de ex sa fie si la fretu 15 si la fretu 3 cam aceeasi chestie, la 3 un piiiiic de tot mai mica distanta, nici sa nu iti dai seama ca e o diferenta(e o intreaga nebunie cu faza asta cu corzile, momentan doar ajusteaza truss-rodu ca o sa ai dureri de cap daca vrei chestia completa :) ) dar vad ca ai LP si la scule ai cateva chestii bunicele, deci cred ca nu ar fi o problema, ai deja o ajustare buna din fabrica(de care LP ai?)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.