www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[pedala] Real Mccoy Custom Rmc-3 Wah


Recommended Posts

Nume echipament: Real McCoy Custom RMC-3 Wah.

 

Pret: 210 euro, la mana a doua.

 

Caracteristici: Orice sunet de wah, ai in cap, cu acest wah poti sa-l reproduci! Are inauntru potentiometre pt. Bass, Mid, Q, Volume, Fine Tune, si Sweep [ http://www.realmccoycustom.com/RMC3.htm ]. Este true bypass, nu prinzi radio cu el si calitatea (sunetului, constructiei, etc ...) este excelenta.

 

Cum suna: Absolut bestial! Nu am auzit vreun wah care sa sune mai misto. Am avut un GCB-95 si un Bad Horsie, si nici nu se compara cu asta. Pt. mine, este wah-ul definitiv.

 

Cum se comporta: Se comporta excelent, inca terbuie sa ma obisnuiesc cu el (in ultimul an si jumatate am folosit un Bad Horsie ... sunt construite foarte diferit) dar pana acum imi place la nebunie.

 

Parti bune: Este un wah excelent, cel mai misto care l-am auzit si pe care am cantat vreodata, calitatea materialelor este super, incredibil de versatil si true bypass.

 

Parti rele: :) :) :).

 

Impresie generala: Un wah bestial din toate punctele de vedere! Este destul de scump, dar face banii. O chestie foarte misto, este ca-ti da si o foaie cu tot felul de preset-uri (Hendrix, SRV, etc ... ) deci nu trebuie sa-l butonezi prea mult ca sa scoti un sunet misto din el. Poate fi folosit si pt. bass. Nota 11/10.

 

Poze:

p1010022-2.jpg

p1010023-1.jpg

p1010024-1.jpg

p1010027-1.jpg

p1010031.jpg

p1010032.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super scula, am avut ocasie sal probez in italia, si este exact cum lai descris, normal ca nu se poate compara cu un morley pentru ca sunt scule total diferite. Oricum dinamica si sunetu sunt chiar pentru prof si pentru cine are nevoie de o scula care intradevar face diferenta.

felicitari, sal stapanesti sanatos!! ADRY

Link to comment
Share on other sites

Super scula, am avut ocasie sal probez in italia, si este exact cum lai descris, normal ca nu se poate compara cu un morley pentru ca sunt scule total diferite. Oricum dinamica si sunetu sunt chiar pentru prof si pentru cine are nevoie de o scula care intradevar face diferenta.

felicitari, sal stapanesti sanatos!! ADRY

 

Multumesc :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.