www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Doresc Un Sfat


Guest Edi
 Share

Recommended Posts

Salutare domnilor, sunt un tip pasionat de rock si vreau sa-mi acordati un sfat prietenesc.

Recomandati-mi o marca (model) de chitara electrica, pe care sa o gasesc in Bucuresti. Pretul ei sa fie in jur de 700-850 ron. In principiu doresc sa cant heavy metal si rock industrial.

 

:)    

 

 

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
ptr ce ai spus acolo recomand un LP (gibson de preferinta) :)

 

sti vreunu care se incadreza in 700-850 RON?? :) daca e asa, vreau si eu unul :)

Edited by wolverine
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Gibson la mana a doua la 700, 800 ron??? :| man daca gasesti arata-mi si mie te rog frumos :)

 

gibson da, in schimb, LP nu.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine
Ms mult baieti. In principiu vreau ceva nou. Apropo Gibson LP se gaseste nou in Bucuresti?

In plus mai am o intrebare modelu asta e bun de ceva?   :)    

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=42             

 

In principiu este bun, insa nu se preteaza la genurile mentionate de tine anterior.

 

exact cum a zis si travolta, iti recomand un LP sau un Jackson. Cu lp-urile mai greu in banii astia si sa fie si ceva ok, decat poate ceva de la ESP, insa la jackson mai gasesti.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Epiphone au chitari serioase?

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=374

cam asta ar fi singura de la ei pe care mi-as permite sa o cumpar. In plus marea mea este: Epiphone sau Jackson?

Apropo pe site Mc music sunt chitari PRS, are careva habar cat costa una?

 

Costa ... mult :) 500 Euro cea mai ieftina :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Daca vrei jackson, iti recomand JS30, e o chitara foarte buna pt pretul ei, am testat-o si suna foarte bine nu doar pt rock si metal. E ceva diferenta de pret, dar nu prea mare si oricum investitia merita, e o chitara foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Oameni buni, intelegeti ca LTD nu e acelasi lucru cu ESP, asa cum Dacia nu e acelasi lucru cu Renault. Travolta, nu mai abera si nu mai arunca "sfaturi" aiurea, daca nu esti stapan pe cunostintele tale, mai bine nu zici nimic. Nici nu incape vorba de Gibson in bugetul lui Edi, iar "Les Paul" nu inseamna doar forma, ci si lemn, motiv pentru care Vorson-ul din link-ul dat de tine nu e LP nici pe departe, nici macar Special II nu este un LP in adevaratul sens al cuvantului, chiar daca apartine unei firme subsidiare Gibson. Cred ca Ibanez-ul din link-ul dat de Varu' Maftei ar fi o optiune de luat in seama, poate cu un eventual upgrade de doze.

Link to comment
Share on other sites

La banii astia eu nu vad prea multe optiuni pentru ce vrei tu. Una ar fi Ibanez RG321 care este 1050 RON noua si e foarte ok pentru cat costa, mai ales dupa un upgrade la doze cum a zis si Bumbac, alta optiune ar fi Cort Z42 care la cat costa e un fel de Best Buy pentru metalisti si nu numai.

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
Costa ... mult :) 500 Euro cea mai ieftina :)

iar ala e kitch-ul facut prin korea.. . Un PRS adevarat costa incepand de la 2000 de E

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
iar ala e kitch-ul facut prin korea.. . Un PRS adevarat costa incepand de la 2000 de E

 

sunt curios daca ai pus mana pe ea sau vorbesti de pe TGP? N-am incercat inca kitchul de 500E, dar l-am incercat pe cel de 700E si iti pot spune ca e o chitara excelenta, chiar si prin un amp pe tranzistori de 2 lei(line6 spider that's it).

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
sunt curios daca ai pus mana pe ea sau vorbesti de pe TGP? N-am incercat inca kitchul de 500E, dar l-am incercat pe cel de 700E si iti pot spune ca e o chitara excelenta, chiar si prin un amp pe tranzistori de 2 lei(line6 spider that's it).

 

fiecare cu parerea lui 

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
PRS-ul SE nu e o chitara rea deloc, totusi mi se pare cam scumpa pentru ce ofera, eu personal m-as orienta catre altceva, mai degraba un Schecter la banii aia e mai reusita (in 700E poti lua lejer un C1 Classic care bate orice PRS SE)

 

pentru ce imi trebuia mie cand am incercat SE-ul, nici un model la Schecter nu mi se potrivea. Dupa parerea mea sunt 2 chitari cam diferite.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.