www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Ibanez S670fm


razvanciub8a
 Share

Recommended Posts

Nume echipament : Ibanez S670FM

Pret : 2100RON

De la cine/de unde a fost cumparat : MCMusic, luata de 4 zile :P

Caracteristici : Mahogany body/Flamed Maple on top, Rosewood fretboard, culoare ATF (Antique Burst Flat); oval pearl inlay, fiecare "bulina" formeaza un "S"; jumbo frets; doze : neck INF1(H), bridge INF2(H), middle INFS1(S); Zero Resistance Tremolo bridge :) , made in Korea

Cum suna/ Cum se comporta : suna a Ibanez :) , are un sustain bun chiar daca are corpul ceva mai subtire si usor, tremoloul functioneaza impecabil, poti sa tragi de el cat vrei, corzile raman perfect acordate. Deocamdata nu am schimbat corzile (le am inca pe cele "din fabrica") dar am de gand sa pun un set de Elixir si atunci cred ca voi savura intens chitara :)

Parti bune : ZR Tremolo rulez!!! acordezi chitara o data si nu mai ai probleme pana cand schimbi corzile... imi place ca este o chitara foarte usoara si totusi are un sustain remarcabil, culoarea e tare :D

Parti rele : cand am luat'o avea dozele mult prea sus si le atingeam cu pana dar s'a rezolvat (2 suruburi stranse si gata), deocamdata nu am poze cu ea :D dar promit ca o sa pun.

Impresie generala : o chitara foarte foarte buna, +10

post-6300-1215098008_thumb.jpg

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

Guest danimar

Nu inteleg ceva... poate imi explici .. ca am vazut chestia asa pe forum..

Daca ceri pe ea 21 mil. egzact cat este la MC Music..de ce sa o iau de la tine .. si sa nu ma duc frumos direct la MC Music .. cu factura si

garantie pe numele meu...?? Care e avantajul daca o iau de la tine... ???

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ceva... poate imi explici .. ca am vazut chestia asa pe forum..

Daca ceri pe ea 21 mil. egzact cat este la MC Music..de ce sa o iau de la tine .. si sa nu ma duc frumos direct la MC Music .. cu factura si

garantie pe numele meu...?? Care e avantajul daca o iau de la tine... ???

 

 

E sectiunea de RECENZII

 

 

 

 

razvanciub8a Explica-mi si mie cum vine aia : "suna a Ibanez" ?

 

Sa o canti cu placere!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabytz

nah, s-o stapanesti sanatos!!! auzi, da chiar, kum suna a "Ibanez" ? :) adik serios, esti multzumit de dozele astea INF?? sau inca n-ai incercat-o asa mai klumea pe un amp mai de Doamne'ajuta?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.