www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Idee Pls


Guest blackmetalfever
 Share

Recommended Posts

Guest blackmetalfever

as avea si eu o intrebare.am vreo 6-7 ani de knd ma plimb cu degetele pe corzi si nam facut luat lectie de chitara in viata mea.tot ce am invatat a fost de pe internet.cu multa munca am ajuns sa am indemanare si sa pot canta cu usurinta satiani petrucci etc.dar as vrea sa invat si parte teoretica,pt k dak imi da cnv o partitura mam blocat:D as cauta cv de la 0 absolut sa invat pt k prin scoala nu prea faceam muzica si dak se facea nu ma duceam k profa era de ***:Dma uit cu groaza prin informatiile postate de altii pe forum si imi dau seama k nu inteleg mai nimic:D ex septima trisoane etc habarnam ce sunt alea.astept si eu o recomandare va rog:D

Link to comment
Share on other sites

tare curios sunt eu...cum ai invatat...ce ai enumerat tu..dupa ureche?

Vezi ca ai tab-uri si numerelor ii corespund notele...astfel le inveti foarte usor..ce sunt si pozitia lor pe grif...unde se afla.

Daca stii corzile unei chitare....mi ,si ,sol,re,la,mi si faza cu tonul si semitonul...cu exercitiu poti citi o partitura.

Iar teoria...sunt sute de pagini pe net de unde poti citi...formarea acordurilor,formarea gamelor melodice,armonice,etc

Mai mult de atat...nustiu ce as putea sa iti zic...

Daca nu intelegi faza cu notele...vezi la clasa a 2-a (sau a 3-a nu mai stiu)manualul de muzica (fara nici un misto..explica acolo foarte bine notele ,pauzele si masurile)

succes

Link to comment
Share on other sites

Guest blackmetalfever

stiu sa citesc fara nici un fel de problema un tab si stiu bazele cat de cat pauze masuri chei etc...dar as vrea ceva complet sa reiau:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.