www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Festivalul Rock La Mures


Guest Rock la Mures

Recommended Posts

Guest Rock la Mures

Festivalul ROCK LA MUREª, ediția a VII-a

Periam Port, 8 - 9 august 2008

 

Festivalul se adreseaza iubitorilor de muzica buna si distractie in aer liber. Genurile muzicale abordate sunt diverse: rock, drum n bass, hip-hop, reggae, gothic rock, punk, breakbeat.

 

La ediția a VII-a Festivalului Rock la Mureº au confirmat participarea:

 

Anti-Flag (USA)

Iris (RO)

Ektomorf (HU)

N.O.H.A. (D, USA, CZ, ES)

ªuie Paparude (RO)

Luna Amarã (RO)

 

 

Preț bilete:

45 lei - bilet 1 zi (la fața locului)

35 lei - bilet 1 zi (online)

55 lei - abonament 2 zile (la fața locului)

45 lei - abonament 2 zile (online)

 

 

Organizator: HG TEAM

Edited by Rock la Mures
Link to comment
Share on other sites

va inchipuiti cate creaturi bronzate o sa fie la n.o.h.a.? Un deliciu... In rest felicitari pentru celelalte formatii aduse! "Festivalul se adreseazã iubitorilor de muzicã bunã cu vârsta cuprinsã între 18 ºi 45 ani". Si bunicai ii place iris si are mai mult de 45 de ani si soramii ii place luna amara si are mai putin de 15 ani :))

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures
va inchipuiti cate creaturi bronzate o sa fie la n.o.h.a.? Un deliciu... In rest felicitari pentru celelalte formatii aduse! "Festivalul se adreseazã iubitorilor de muzicã bunã cu vârsta cuprinsã între 18 ºi 45 ani". Si bunicai ii place iris si are mai mult de 45 de ani si soramii ii place luna amara si are mai putin de 15 ani :) )

ca sa intelegi si tu mai bine revista playboy se adreseaza barbatilor da aia nu inseamna ca femeile nu o citesc

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures
N-am zis nimic cu rautate, sincer. Si inca o data felicitari pt Anti-Flag (USA) Iris (RO) Ektomorph (HU) ªuie Paparude (RO) Luna Amarã (RO)

nici eu nu am zis nimic cu rautate am vrut doar sa se inteleaga

rock on

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures
so,dk vrem sa stam mai mult d o zi si n-avem cort..avem p unde sa stam p acolo?cazare,oameni cva? :) )

is pensiuni dar cel mai probabil is ocupate

eventual daca vorbesti din timp cu cei de acolo...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures

s-au pus 2000 de bilete in vanzare pe www.bilet.ro

 

 

35 lei - bilet 1 zi

45 lei - abonament 2 zile

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures

Festivalul Rock la Mureº, ediția a VII-a, va avea ºi o scenã Underground, unde trupe neconsacrate încã, se pot înscrie ºi pot sã se prezinte participanților la festival.

 

Inscrierile se fac

la adresa de mail scena_underground@rocklamures.com

Numãr de telefon +4 0744 787 734

Persoanã de contact: Buda Nicolae (Nita)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Rock la Mures

Activitãți sportive ºi de divertisment în cadrul festivalului susținute de Echipa Equilibrum la Periam Port în 7-9 august:

 

a. Paintball

un teren de 60m/30m cu plasã de protecție, jucãtorii o sã poarte mãºti de protecție obligatorii ºi costume de camuflaj

numãrul participanților minim 6 maxim 16

obstacolele o sã fie copacii din zonã

prețul: 30 RON închirierea echipamentelor ºi 0.13 RON/bila. Existã un minim de 100 bile, nu va fi pus un maxim, însã va exista o limitã de timp, probabil 2h/turã

Jocuri: “Capture the flag” - în care câºtigã echipa care a capturat steagul echipei adverse sau a eliminat toți membrii echipei adverse.

În functie de cereri se pot face ºi alte scenarii - Deathmatch, King of the Hill, Duelul cavalerilor etc.

 

b. Bãrci

4 canoe Gumotex-Palava gonflabile, 2+1 locuri

2 raft-uri Gumotex-Colorado gonflabile, 6+1 locuri

Fiecare participant va primi: vestã de salvare, vâslã ºi butoiaº impermeabil pentru electronice

Prețul: închiriatul unei canoe+tot echipamentul 20RON /h

închiriatul unui raft+tot echipamentul 50RON /h

 

c. Trageri cu arcul:

Se vor da premii țintaºilor deosebiți

Prețul: 1 RON/sãgeata

Link to comment
Share on other sites

Guest thurston_moore_tm

Ba eu din cate stiu festivalul asta este in cadere libera, am fost si eu la cateva editzii, deci stiu ce vorbesc, cazare cam greu, daca stai la corturi te risti sa o furi de la diverse persoane dubioase care te mai si lucreaza la cort, trupele ce vin mie nu mi se par deloc motivante pentru o astfel de drumetie, dar asta este numai parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures
Ba eu din cate stiu festivalul asta este in cadere libera, am fost si eu la cateva editzii, deci stiu ce vorbesc, cazare cam greu, daca stai la corturi te risti sa o furi de la diverse persoane dubioase care te mai si lucreaza la cort, trupele ce vin mie nu mi se par deloc motivante pentru o astfel de drumetie, dar asta este numai parerea mea.

cazare? suntem in mijlocu verii toate pensiunile is ocupate! e normal

si la faza cu furatu din cort: 1. peste tot se fura (obisnuiestete) 2. o sa fie un cort special unde iti poti lasa lucrurile de valoare

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.