www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Digitech Gnx4 Vs.......


Guest flo_ta61
 Share

Recommended Posts

Guest flo_ta61

vreau sa incepem o discutie despre GNX4-aviz tuturor posesorilor-sunt ''carciumar'' de ceva vreme si am cantat si pe korg, zoom.boss iar de cativa ani am ales linia digitech(rp 2000 si acum gnx4).Poate suntem o trupa de restaurant cam atipica pt. zilele astea deoarece ne place sa cantam muzica veche si buna.Vreau sa spun ca gnx 4 ma ajuta enorm in ceea ce produc acolo pe scena.Astept si alte pareri ....

Link to comment
Share on other sites

Guest flo_ta61

se tot zvoneste prin sat ca se poate updata.E zvon sau realitate?am atatea pe cap si sincer nu prea am timp sa vaslesc pe net de asta vreau sa discut cu persoane care cunosc problemele :)

Link to comment
Share on other sites

pai...de fapt ...tu ai un gnx4...nu?

vrei doar un schimb de patch-uri, de pareri, tips&tricks...?

 

http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_p...p?productid=199

http://www.guitarworkstation.com/forum/viewforum.php?f=14

 

anyway....mie personal mi se pare prea mult (un efect prea scump) pt a canta in local.

nu ma intelege gresit...bine ca ai avut bani sa-l iei...si sa-l stapanesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Guest flo_ta61

am o pustoaica de 5 ani si fol. gnx4 si pe post de studio adica imi generez tot ce-mi trebuie pentru o piesa fara sa mai aduc sistem(care si asa mi-ar umple livingul)eu ii scriu piesele, ea le canta si amandoi suntem happy, asa ca banii deja reprezinta altceva,oricum multumesc de urare.Stiu ca exista un site cu patchuri.l-am vizitat,insa pe langa ce este acolo mai trebuie sapat ca sa ai exact ceea ce doresti.Daca ai ceva care iti place cum suina si vrei sa-mi dai si mie sa stii ca nu ma supar.facem schimburi

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Am vreo doua reviste de chitara aduse de cineva din State, iar la sectiunea tabulatura, in afara de tabulatura completa pentru vreo 5 piese, primesti si setarile GNX4 pentru a obtine tonul specific piesei. Problema e ca eu nu am procesorul respectiv :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

http://mfxsupermodels.com/MFXNEW806/AUD_SAMPLES.html

Baietii astia au niste seturi de patchuri care suna extrem de bine pe GNX 4.

Pachetul complet costa in jur de 120USD.

 

Am citit cateva review uri foarte favorabile pe forumuri in ceea ce priveste aceste patchuri. (unele sunt disponibile gratuit ca "momeala")

GNX4 are un potential foarte mare dar din pacate sunt putini cei care stiu si au rabdare sa il faca sa sune asa cum vor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.