www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Electrica De La Zero


fixxxer_metalhead
 Share

Recommended Posts

In primul rand, salut.

In al doilea rand, va stresez si eu cu o problema: In curand o sa fac rost de la o cunostinta de o chitara electrica, mai exact LEMNUL. Da da, ati citit bine, o placa de lemn gaurita, cica in stare buna.

Ei bine, am aflat de asemenea ca nu are nici chei de acordare, sau electronice inauntru

Acuma ati putea spune ca nu am toate tziglele pe casa, dar un lucru ma tine inca interesat: E MOCA!! :)

Deci: considerand ca sunt inca elev si am un buget limitat, as vrea sa achizitionez toate cele trebuincioase pentru chitara: chei, pragus, tremolo, doze in special, electronice, etc etc. Ce mi-ati putea recomanda? Magazine preferabil in Constanta, daca nu, magazine online sau la mana a doua? As fi recunoscator pentru ceva sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, salut.

In al doilea rand, va stresez si eu cu o problema: In curand o sa fac rost de la o cunostinta de o chitara electrica, mai exact LEMNUL. Da da, ati citit bine, o placa de lemn gaurita, cica in stare buna.

Ei bine, am aflat de asemenea ca nu are nici chei de acordare, sau electronice inauntru

Acuma ati putea spune ca nu am toate tziglele pe casa, dar un lucru ma tine inca interesat: E MOCA!! :)

Deci: considerand ca sunt inca elev si am un buget limitat, as vrea sa achizitionez toate cele trebuincioase pentru chitara: chei, pragus, tremolo, doze in special, electronice, etc etc. Ce mi-ati putea recomanda? Magazine preferabil in Constanta, daca nu, magazine online sau la mana a doua? As fi recunoscator pentru ceva sfaturi :)

Corp + grif adica. Interesant ar fi sa vedem exact cum "arata". In cazul in care primesti DOAR corp + grif, ti-ar trebui, cum bine ai zis : cheite, electronica (doze, poturi, cabluri, jack), punte. Pragus e posibil sa fie acolo undeva pe grif.

Cum faci rost de "relicva", pune poze aici, eu nu-s pesimist de fel, dar nu stiu daca merita banii dati pe cumpararea celor de mai sus si manopera, care inseamna timp si munca. Realizezi ca-s sanse mici sa fie lemn de calitate buna si grif drept si susceptibil de a deveni grif de chitara functionala :) Pe scurt, dupa ce ajunge in posesia ta, trebuie sa te hotarasti daca merita achizitionarea componentelor lipsa sau cumpararea unei chitari electrice ieftine, dar in stare de functionare, de exemplu o copie de strat cum vei gasi chiar si-aici pe forum destule, la 3 milioane. Cam tot pe-acolo o sa ajungi si daca te apuci sa cumperi ce trebuie la chitara de care zici tu.

Link to comment
Share on other sites

Pai asta e problema, ambrozie, ca inca nu stiu cu ce o sa am de-a face. Totusi, important e ca e gratis. De aici si suspiciunea ca o sa fie o cauza pierduta; In aprox. 2 saptamani o sa fac rost de ea, sper. Atunci o sa revin cu poze, sa va faceti si voi o parere. Pana atunci ma interesez prin oras de partea electrica. Tineti-mi pumnii!

aa, daca cumva aveti ceva de vanzare legat de asta(doze, tremolo-uri etc), anuntati :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.