www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rest in peace John Lenon


Guest _Theo_

Recommended Posts

Pe 8 decembrie 1980 John Lenon s-a stins din viata.

Astazi, 8 decembrie 2005, dedic melodia "Imagine" tuturor forumistilor (fie ei si anti-hipioti) si fanilor.

Au fost odata Beatles...

Link to comment
Share on other sites

John Lennon ? ... asa cum unii dintre voi stiti deja, sunt tare legat de muzica lui John ... din multe puncte de vedere, mai mult decat de Beatles ... John a fost geniul in trupa aceea, Paul ... melodia, George ... imaginatie si deschidere ... Ringo, echilibrul ... o formula se pare ideala, dovada fiind constanta cu care aceasta muzica a ramas, sau a revenit peste timp ... Nu mai sunt fanatic Beatles ... am descoperit multe alte trupe sau solisti buni sau foarte buni ... dar, nu stiu ... cu siguranta Beatles si mai apoi John Lennon au reusit sa faca o revolutie in muzica ... Eu ascult destul de des muzica lor ... as dedica in memoria lui John un cantec care apare pe unul din discurile lui in 1969 - Unfinished Music - Life With The Lions si care se cheama "Two minutes of silence" ... asa cum spune si numele ... sunt doua minute de liniste ... doar liniste...

Two_Minutes_Silence.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baragan

Eu cred ca am ramas acelasi fanatic Beatles, chiar daca gusturile si orizontul muzical mi-au mai evoluat in timp.

In mod sigur au deschis un drum in muzica si au influentat generatii intregi de oameni si muzicieni.

Spre bucuria mea am intalnit oameni foarte tineri indragostiti de Beatles, desi se poate vorbi de o cu totul alta generatie.

Si, cum bine a zis Michel, John Lennon, are un loc aparte in peisajul Beatles.

 

So ... God rest his soul in peace ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.