www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alpinism Si Escalada Sportiva


Guest Tomcat
 Share

Recommended Posts

Guest Tomcat

Sunteti careva de pe forum pasionati de sporturile astea?As dori ca topicul asta sa fie un loc general de discutie despre sporturile astea si nu numai.Orice descriere despre o tura pe munte sau un loc prin care v-ati mai catarat e binevenit

O sa mai revin cu ceva detalii despre Cheile Dobrogei daca sunteti careva interesati pt k eu sunt din constanta si e cam singurul loc in care am apucat pana acum sa ma dau.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan_the mohawks

Mam apucat de vreun an de sportul asta . Pot sa spun ca mi-a intrat in sange de la primul traseu. e o experienta foarte faina. Mai mult prin cheile bicazului ma catar pentru ca e cel mai aproape de mine. Am mai catarat in rarau si rimetea.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Si eu practic sportul asta :) pana iarna asta am facut parte si dintr-un grup de speologie dar nu am prea mers cu ei :) E super fain oricum ... imi place muntele, padurea si natura in general :)

Link to comment
Share on other sites

ma inscriu si eu pe lista :)... escalada sporitva(si sporturile montane in general) este cea mai mare pasiune a mea (dupa muzica, evident :) ).De obicei facem trasee in zona vadu-crisului-suncuius, si in mtii. trascaului, dar avem si panou artificial in oradea, in cazul in care vremea nu ne lasa sa cataram pe stanca. Este un sport excellent pentru trup si suflet, are un singur dezavantaj: dupa o zi grea de catarat, nu prea mai simti degetele, iti trebuie ceva timp, pana sa poti sa iei chitara in mana :)

Link to comment
Share on other sites

aaa ce topic mijto.

ajungi in zarnesti iti iei rucsacul in spate si chitara in mana si urci paaaana la cabana curmatura un traseu neinteresant greoi si obositor. injuri chitara pana ajungi la cabana sau o mai dai din mana in mana. mananci ceapa cu slana si ardei gras. iti iei echipamentul si faci toata creasta piatra craiului (superb traseu). seara iti indulcesti sufletzelul obosit cu un vin fiert si iti multumesti ca ai avut inspiratia sa iei chitara :) . cantari folkaraie mult phoenix si multe cantece de munte. vii in bucuresti si nu mai bagi in seama tot haosul asta vreo cateva saptamani devii imun. pana la un moment dat cand tre sa te duci sa ti incarci bateriile poate in fagars sau bucegi sau.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Tomcat

vedem poate facem la vara o chestie de genul rgc rock climbing meeting :)

eu acum sunt fericit pt ca se deschide un panou si in constanta si pare destul de interesant(momentan e numa o schela metalica din el) si o sa am un loc unde pot sa ma dau constant si cand e vremea naspa pt ca pana acum m-am bazat numai pe iesirile prin cheile dobrogei si nu am reusit sa imi mentin antrenamentul constant

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.