www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ranger Full Tube 100w :d Opinii


Guest Tomy Fingers
 Share

Recommended Posts

Guest Tomy Fingers

E vorba de ampul mare din poza. Este un Ranger Two Bass (nu va lasati pacaliti de nume ca nu e amp de bass :) )100W full tube. Ce stiu e ca aceasta firma producea ampuri prin anii 70, dupa aia s-a inchis(nush de ce). Sunetul este destul de cald dar are un buzz in background(dar live nu se observa) :) . Ari 3 intrari - distortion, high, bass - care este destul de enervant(pentru mine) ca folosesc doar intrarea de bass si restu stau degeaba, iar high suna nasol :D . Are doar 4 knoburi - volume(care satureaza doar daca imi conectez chitara la intrarea de distors), bass, treble si un ton(cu a variatie mare de reglaje). Ampul este ideal pentru ce cant eu(heavy metal, hard rock) pentru blues merge(cat de cat,dar n-as spune ca imi place). In head se pot conecta 2 cabinete si un mixer, pe langa astea are 2 siguranrte :P. Cam atata stiu despre ea, mai astept opinii, majoritatea oamenilor pe care i-am intrebat n-au auzit de aceasta marca :) .

post-5563-1210694583_thumb.jpg

Edited by Tomy Fingers
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.