www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare despre Digitech Death Metal


Guest novakane
 Share

Recommended Posts

Guest novakane

Va salut si in avanas va multumesc pentru timpul acordat in a-mi citi thread-ul.

Am si eu o intrebare: Ati testat / folosit / utilizati Digitech Death Metal ? Daca da sa imi ziceti si mie cum se comporta.

 

Multumesc anticipat,

Nova.

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

atunci ce ai/ati recomanda ptr un sunet clean doar, fara efecte sintetice eu stiu de care, simplu si la obiect. sa fie un distors "death" sau "black" (dau ca exemplu nu neaparat sa se subanteleaga ceva).

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc pedala asta, imi place. E puternica. Daca inteleg corect ceea ce vrei sa spui prin sunet clean, atunci iti zic ca asta merge mai degraba pt un sunet mai murdar. Adica e un distors zgomotos. Si cand intorci butonul "level" la un volum mai mare se aude un fel de bazait infundat - ceva gen MMMMMMMMMMM. Dat la maxim se aude chiar foarte distinct. Dar in timp ce canti nu se aude.

Oricum, eu nu recomand pt ceva melodic.

Dar cum zice Gix, e treaba subiectiva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ibanez Man

Eu ti-as recomanda (cu un buget mai limitat, ca la roman) un Digitech Hot Head. Am si eu ceva de genul. Nu e stralucit, dar e ok si pt chestii mai crunchy si pt chestii mai blande.

Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

sincer mai mult ma intereseaza ptr metale extreme defapt... daca ar fi ca un "request" "vis" spuneti cum vreti, de aceea am deschis acest thread in ideea de a ma informa cei care au :). dar cum nu sunt din bucuresti e putin mai greu si ptr 2 mil cat e sa ma duc sa il testez mai dau inca 2 mil pe tren (ca nu am reducere) si asa sa ma duc pe gandul cuiva care stie si sa imi fac comanda prin rambur sau ceva de genu.

merci frumos de raspunsuri. de mai sunt pareri sunt deschis,

nova.

Link to comment
Share on other sites

Guest Deathwish

la muzik digitech death metalu era acum vreo 3-4 luni dak nu ma insel 2 milioane si ceva...

recomand calduros insa o pedala serioasa de distors si un amp calumea. digitechu ala are doar 2 tipuri de "efect", gainu la maxim cum s-a mai zis, si un egalizator. merge insa daca esti incepator si vrei sa te specializezi pe riffuri mai "dure"

Edited by Deathwish
Link to comment
Share on other sites

Guest novakane

Merci informatie. Symbolic mai incolo as putea lua legatura cu Marius ptr o pedala de aia ?

Si da, sunt incepator.... momentan mai mult pe teorie decat chitara. dar toate la timpul lor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.